ԵՐԵՎԱՆ, 10 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Հստակ մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսպառ ոգևորություն. հաջողությամբ ավարտվել է Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը:
Հանդիսավոր մրցանակաբաշխության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերի մասնակիցները, ովքեր հավաքել են առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ և ճանաչվել են լավագույններ, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տատևիկ Վարդևանյան, IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի հաղորդակցության ղեկավար, նշել է, որ աշակերտների հետաքրքրությունը Junius մրցույթի նկատմամբ շարունակաբար աճում է:
«Junius մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են օգտակար գիտելիքներ ֆինանսների ոլորտում և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ: Կարծում եմ, որ սա հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները արդյունավետ անցկացնելու համար»,- նշել է Տատևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացել են արժեքավոր մրցանակներ, սկսելով իրենց ապագա մեծ հաջողությունները:
Շուտով կհայտարարվի Junius ֆինանսական մրցույթի նոր փուլը, որտեղ կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների աշակերտները ամբողջ Հայաստանից: Հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-50 փուլերը, հավաքելով առավելագույն միավորներ, հայտնում է Idram-ի մամուլի ծառայությունը:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել միջոցներ և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործարքները ժամանակակից և անվտանգ գործիքով:

ЕРЕВАН, 10 августа. /АРКА/. Точные математические расчеты, финансовые навыки и неиссякаемый энтузиазм: успешно завершился очередной этап финансового турнира Junius.
На торжественной церемонии награждения участники разных возрастных категорий, набравшие наибольшее количество кристаллов и признанные лучшими, получили ценные призы.
Татевик Вардеванян, руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности IDBank и Idram, отмечает, что интерес школьников к турниру Junius продолжает расти.
«Участвуя в турнире Junius, дети получают полезные знания в финансовой сфере и решают математические задачи. Считаю, что это прекрасный способ провести летние каникулы с пользой»,- отметила Татевик Вардеванян.
Победители турнира получили ценные призы, положив начало своим будущим большим успехам.
Совсем скоро будет объявлено о старте нового этапа финансового турнира Junius. В нем могут принять участие школьники 3-8-х классов со всей Армении. Для победы необходимо как можно быстрее пройти этапы с 1-го по 50-й, набрав максимальное количество баллов, сообщат пресс-служба Idram.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет. Оно позволяет детям пользоваться безналичными средствами, совершать бесконтактные платежи, копить средства и развивать финансовую грамотность, а родителям — контролировать финансовые операции детей с помощью современного и безопасного инструмента.