ԵՐԵՎԱՆ, 10 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Հստակ մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսպառ ոգևորություն. հաջողությամբ ավարտվել է Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը:
Հանդիսավոր մրցանակաբաշխության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերի մասնակիցները, ովքեր հավաքել են առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ և ճանաչվել են լավագույններ, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տատևիկ Վարդևանյան, IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի հաղորդակցության ղեկավար, նշել է, որ աշակերտների հետաքրքրությունը Junius մրցույթի նկատմամբ շարունակաբար աճում է:
«Junius մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են օգտակար գիտելիքներ ֆինանսների ոլորտում և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ: Կարծում եմ, որ սա հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները արդյունավետ անցկացնելու համար»,- նշել է Տատևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացել են արժեքավոր մրցանակներ, սկսելով իրենց ապագա մեծ հաջողությունները:
Շուտով կհայտարարվի Junius ֆինանսական մրցույթի նոր փուլը, որտեղ կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների աշակերտները ամբողջ Հայաստանից: Հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-50 փուլերը, հավաքելով առավելագույն միավորներ, հայտնում է Idram-ի մամուլի ծառայությունը:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել միջոցներ և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործարքները ժամանակակից և անվտանգ գործիքով:

YEREVAN, August 10. /ARKA/. Accurate mathematical calculations, financial skills, and inexhaustible enthusiasm: the latest stage of the Junius financial tournament has successfully concluded.
During the award ceremony, participants from different age groups who scored the highest number of crystals and were recognized as the best received valuable prizes.
Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at IDBank and Idram, noted that interest among schoolchildren in the Junius tournament continues to grow.
“By participating in the Junius tournament, children gain useful knowledge in finance and solve mathematical problems. I believe this is a wonderful way to spend summer vacations productively,” said Tatevik Vardevanyan.
The winners of the tournament received valuable prizes, marking the beginning of their future great successes.
Very soon, the start of a new stage of the Junius financial tournament will be announced. It is open to schoolchildren in grades 3-8 from all over Armenia. To win, participants must complete stages 1 to 50 as quickly as possible, scoring the maximum number of points, according to Idram's press service.
The Idram Junior app is designed for users aged 8 to 16. It allows children to use cashless means, make contactless payments, save money, and develop financial literacy, while parents can monitor their children's financial transactions with a modern and secure tool.