Հուլիսի գնաճի տվյալները կենտրոնական դեր են խաղում հաջորդ շաբաթ, երբ երկրորդ եռամսյակի եկամտային սեզոնը ավարտվում է: Մյուս գործոնը, որը կարող է ազդել շուկայի վրա, Իրանի պատերազմի վերաբերյալ նորություններն են: Չնայած ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսսենտը ասաց, որ գործարք կարող է լինել, այդ նորությունը երբեք չի իրականացել:
Հիմա եկեք նախապատրաստենք շաբաթվա կարևոր տնտեսական հաշվետվությունները և միայն Cardinal Health-ի եկամուտների հրապարակումը:
1. Գնաճի տվյալներ
Հուլիսի սպառողական գների ինդեքսը (CPI) և արտադրողի գների ինդեքսը (PPI) կհրապարակվեն համապատասխանաբար չորեքշաբթի և հինգշաբթի: CPI-ն ներկայացնում է այն, ինչ վճարում են սպառողները, և հետևաբար ավելի բարձր առաջնահերթություն ունի Ֆեդերալ պահուստային համակարգի համար:
Բայց PPI-ն չափում է այն գները, որոնք ստանում են արտադրողները իրենց ապրանքների համար: Այսպիսով, մինչդեռ CPI-ն համարվում է հետադարձ ցուցանիշ, PPI-ն համարվում է առաջատար ցուցանիշ:
Եվս մեկ կարևոր գործոն, որը կարող է ազդել գնաճի վրա, AI տվյալների կենտրոնների կառուցումը է:
2. Եկամուտներ
Այս շաբաթ միայն Cardinal Health-ն է հաշվետվություն ներկայացնում, որը մոտ 1.5%-ով գտնվում է իր պատմական բարձրագույն մակարդակից: Cardinal-ը առողջապահական ոլորտի խոշոր խաղացող է, որը դեղորայք և բժշկական պարագաներ է մատակարարում հիվանդանոցներին և դեղատներին:
Այս շաբաթ մենք սպասում ենք Cardinal-ի եկամուտների հրապարակմանը, որը կարող է ազդել շուկայի արձագանքի վրա:

Данные по инфляции за июль занимают центральное место на следующей неделе, когда заканчивается сезон отчетности за второй квартал. Другим фактором, который может повлиять на рынок, являются обновления по войне в Иране. Хотя министр финансов Скотт Бессент заявил, что сделка может быть достигнута, эта новость так и не materialизовалась:
Теперь давайте рассмотрим важные экономические отчеты на следующей неделе и единственный отчет о доходах от Cardinal Health:
1. Данные по инфляции
Индекс потребительских цен (CPI) и индекс цен производителей (PPI) за июль будут опубликованы в среду и четверг соответственно. CPI представляет собой то, что платят потребители, и поэтому имеет более высокий приоритет для Федеральной резервной системы:
PPI измеряет цены, которые получают производители за свои товары. Таким образом, в то время как CPI считается запаздывающим индикатором, PPI считается опережающим индикатором:
Еще один важный фактор, который может повлиять на инфляцию, - это строительство центров данных AI:
2. Доходы
На этой неделе только Cardinal Health представит отчет, который находится примерно на 1,5% ниже своего исторического максимума. Cardinal - это крупный игрок в здравоохранении, который поставляет лекарства и медицинские принадлежности больницам и аптекам: