Հայաստանի տնտեսության նախարար Գևորգ Պապոյանը Facebook-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ Երևանի կոնյակի գործարանի "Արարատ" նոր տնօրեն է նշանակվել Գարիկ Բոշյանը: Նա հիշեցրել է, որ գլխավոր դատախազության պահանջով և հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, ընկերության բաժնետոմսերը հանձնվել են Հայաստանի Հանրապետությանը՝ տնտեսության նախարարության կողմից:
2021 թվականին Գարիկ Բոշյանը նշանակվել էր ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի հուլիսի 6-ին "Ծաղիկ Հայաստան" կուսակցության առաջնորդ և գործարար Գագիկ Ծառուկյանը ձերբակալվել էր և տեղափոխվել Հայաստանի քննչական կոմիտե: Նա մեղադրվում է խարդախության և մեծ չափերի գումարների լվացման կազմակերպման մեջ:

Министр экономики Армении Геворг Папоян сообщил на своей странице в Facebook, что новым управляющим Ереванского коньячно-винно-водочного комбината "Арарат" назначен Гарик Бошян. Он напомнил, что по ходатайству Генеральной прокуратуры и решению Антикоррупционного суда акции компании были переданы в управление и на хранение Республике Армения в лице Министерства экономики.
Напомним, что в 2021 году Гарик Бошян был назначен на должность управляющего аппаратом премьер-министра РА.
Также стоит отметить, что 6 июля 2023 года лидер партии "Процветающая Армения" и предприниматель Гагик Царукян был задержан и доставлен в Следственный комитет Армении. Он обвиняется в организации мошенничества и легализации (отмывании) денежных средств в особо крупном размере.