Արամ Մնացականյանի Royal Mattresses ընկերությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Մոտ 20 տարի առաջ Արամ Մնացականյանը սկսեց իր ձեռնարկատիրական գործունեությունը բարձրորակ матрасների արտադրությամբ:
Պարզապես Արամը աշխատում էր ձեռքով պատրաստված մեխանիկական սարքով, որը մինչ այժմ զբաղեցնում է իր հատուկ տեղը նորագույն սարքավորումների կողքին:
Տարիների ընթացքում Արամը ընդլայնում է արտադրության ծավալները, ապահովում է այն և ավտոմատացնում է матрасների արտադրության ողջ գործընթացը:
Այսօր Արամ Մնացականյանի Royal Mattresses ընկերությունը արտադրում է մոտ 30 տեսակի матрасներ՝ տնտեսագիտական դասից մինչև օրթոպեդիկ, ինչպես նաև բազմազան անկողնային պարագաներ, ծածկոցներ և ծածկոցներ:
Royal Mattresses-ի զարգացման ճանապարհին ընկերության գործընկերներ են դարձել Ակբա բանկը և լիզինգի շուկայի առաջատար Ակբա Լիզինգը, որոնց աջակցությամբ ընկերությունը ընդլայնվում և ապահովում է արտադրությունը նորագույն սարքավորումներով:
«Ի սկզբանե մենք որոշեցինք արտադրել գունավոր համակարգեր փափուկ կահույքի համար, և հենց այս մեկ գույնի պատմությունից սկսվեց մեր բիզնեսը, որը հետագայում վերածվեց матрасների, անկողնային պարագաների և մահճակալների արտադրության: Ժամանակի ընթացքում, երբ արտադրանքի ծավալները աճեցին, առաջացավ անհրաժեշտություն ավտոմատացնել բոլոր գործընթացները: Այս փուլում մեր գործընկերը դարձավ Ակբա բանկը, որի հետ մենք աշխատում ենք մինչ օրս: Հետագայում մենք սկսեցինք համագործակցել նաև Ակբա Լիզինգի հետ, որի աջակցությամբ ձեռք բերեցինք մի քանի սարքեր», - նշում է Royal Mattresses-ի տնօրեն Արամ Մնացականյանը:
Այս պահին Royal Mattresses ընկերությունը ունի չորս խանութ-սրահ Երևանում և Վանաձորում: Ընկերությունը շարունակում է զարգացնել իր արտադրությունը և ընդլայնել գործունեությունը:

Royal Mattresses: крупный бизнес, созданный собственными руками
ЕРЕВАН, 14 августа. /АРКА/. Около 20 лет назад Арам Мнацаканян начал свою предпринимательскую деятельность с производства высококачественных матрасов.
Поначалу Арам работал на механическом станке, изготовленном собственными руками, который и по сей день занимает свое особое место рядом с новейшим оборудованием.
С годами Арам расширяет объемы производства, оснащает его и автоматизирует весь процесс изготовления матрасов.
Сегодня компания Арама Мнацаканяна Royal Mattresses производит около 30 видов матрасов — от экономкласса до ортопедических, а также разнообразные постельные принадлежности, одеяла и покрывала.
На пути развития Royal Mattresses партнерами компании становятся Акба банк и лидер лизингового рынка Акба Лизинг, при поддержке которых компания расширяется и оснащает производство новейшим оборудованием.
«Изначально мы решили производить пружинные системы для мягкой мебели, и именно с истории одной этой пружины начался наш бизнес, который впоследствии превратился в производство матрасов, постельных принадлежностей, а также кроватей. Со временем, когда объемы продукции росли, возникла необходимость автоматизировать все процессы. На этом этапе нашим партнером стал Акба банк, с которым мы работаем по сей день. Спустя годы мы начали сотрудничать также с Акба Лизингом, при поддержке которого приобрели несколько станков», — отмечает директор компании Royal Mattresses Арам Мнацаканян.
В настоящее время компания Royal Mattresses имеет четыре магазина-салона в Ереване и Ванадзоре. Компания продолжает развивать свое производство и расширять деятельность.