Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել Արամ Բարսեղյանին նշանակել ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում: Որոշումն ուժի մեջ է մտնում այսօր՝ օգոստոսի 24-ից:
Պայմանավորված Team ընկերությունների խմբի ընդլայնմամբ, բիզնես ուղղությունների դիվերսիֆիկացմամբ, միջազգային ներկայության աճով և նոր ռազմավարական նախագծերի իրականացմամբ՝ խումբն անցնում է զարգացման հաջորդ փուլին։ Այս համատեքստում Հայկ Եսայանն իր գործունեությունը կշարունակի որպես Team Group-ի ղեկավար՝ կենտրոնանալով խմբի ռազմավարական զարգացման, ընդլայնման և երկարաժամկետ աճի առաջնահերթությունների վրա։
Team ընկերությունների խումբը միավորում է Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband և այլ ընկերություններ՝ գործունեություն ծավալելով հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, էլեկտրամոբիլների լիցքավորման, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրընկալության և այլ ոլորտներում։
«Team-ը վաղուց միայն հեռահաղորդակցական ընկերություն չէ։ Մեր՝ ավելի քան 15 ընկերություններից բաղկացած խումբը և 2800-հոգանոց թիմը գործունեություն է ծավալում 4 երկրում: Խումբը շարունակում է արագ զարգանալ, և եկել է ժամանակը, որ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պատասխանատվությունը փոխանցեմ Արամ Բարսեղյանին, իսկ ինքս կենտրոնանամ Team ընկերությունների խմբի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա: Արամ Բարսեղյանը Team-ի ստեղծման առաջին իսկ օրվանից եղել է ընկերության ղեկավար կազմի առանցքային անդամներից։ Նրա մասնակցությունը մեր ընկերության, թիմի, արժեքների կայացման ու, առհասարակ, Հայաստանում տելեկոմ ոլորտի զարգացման գործում անգնահատելի է։ Վստահ եմ, որ նրա ղեկավարությամբ ընկերությունն էլ ավելի արագ տեմպերով կշարունակի զարգանալ, ներդնել համարձակ նորարարություններ և իրականացնել նոր հավակնոտ ծրագրեր»,- ասում է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և ղեկավար Հայկ Եսայանը:
Արամ Բարսեղյանը Team Telecom Armenia-ի հիմնադրումից ի վեր զբաղեցրել է ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, տնօրենների խորհրդի անդամ է: Տելեկոմ ոլորտում ունի ավելի քան 20 տարվա աշխատանքային փորձ:
«Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը ստանձնում եմ մեծ պատասխանատվության զգացումով։ Ընկերության հետ իմ անցած ճանապարհը սկսվել է հիմնադրման օրվանից, և այս տարիների ընթացքում միասին իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր՝ զարգացնելով ընկերությունն ու մեր ծառայությունները։ Շնորհակալ եմ վստահության համար. համոզված եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ կշարունակենք զարգացնել Team Telecom Armenia-ն, ներդնել նոր տեխնոլոգիաներ և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր բաժանորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար»,- ասում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Մասնագիտական կենսագրություն
Արամ Բարսեղյանը հայաստանյան հեռահաղորդակցության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և բիզնեսի կառավարման ոլորտների փորձառու ղեկավար է՝ ավելի քան 20 տարվա մասնագիտական գործունեությամբ։ Տարբեր տարիներին նա ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատար ընկերություններում՝ մասնակցելով դրանց զարգացմանը, առևտրային ռազմավարության ձևավորմանը և նոր բիզնես ուղղությունների ներդրմանը։
«Տելեկոմ Հայաստան» ԲԲԸ-ում (Team Telecom Armenia) աշխատում է հիմնադրումից՝ 2020 թվականից ի վեր, զբաղեցրել է գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը, ներգրավված է եղել ռազմավարական զարգացման, կառավարման և բիզնեսի տարբեր ուղղություններում։ Ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ է:
Մինչ Team Telecom Armenia-ին միանալը Բարսեղյանը շուրջ տասը տարի աշխատել է Ucom ընկերությունում։ 2010-2011 թվականներին Բարսեղյանը ղեկավարել է կորպորատիվ վաճառքի բաժինը, իսկ 2011-2020 թվականներին զբաղեցրել է կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնը՝ պատասխանատու լինելով վաճառքի, մարքեթինգի և ինտերկոնեկտի ուղղությունների համար։ Տարբեր ժամանակահատվածներում ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել նաև Icon Communications, Orange, UITExpo և այլ կազմակերպություններում։ Հանդիսանում է 2005թ. կայացած առաջին «Դիջիթեք Էքսպո»-ի կազմակերպիչներից մեկը:
Հեռահաղորդակցության ոլորտից բացի՝ Արամ Բարսեղյանը ակտիվ գործունեություն է ծավալում նաև ձեռնարկատիրության և ներդրումների ոլորտներում։ Նա AV Farming-ի և The Food-ի համահիմնադիրն է, Հայաստանում The Coffee միջազգային սուրճի ապրանքանիշի ֆրանչայզի սեփականատերը, ինչպես նաև մի շարք ընկերությունների տնօրենների խորհուրդների անդամ։ Նրա բիզնես գործունեությունն ընդգրկում է գյուղատնտեսության, հանրային սննդի և այլ ոլորտներ։
Բարսեղյանը կրթություն է ստացել Երևանի պետական համալսարանում՝ Մերձավոր Արևելքի ուսումնասիրությունների ուղղությամբ։ 2005 թվականին սովորել է Կահիրեի համալսարանում՝ արաբերեն լեզվի ծրագրով։ Հետագայում ստացել է գիտական աստիճան Հայկական սփյուռքի պատմության ոլորտում։ 2016-2018 թվականներին սովորել է Շեֆիլդի համալսարանում՝ ստանալով Բիզնեսի կառավարման մագիստրոսի (MBA) աստիճան։ Մասնագիտական կրթություն է ստացել նաև WIFI Austria-ում՝ մարքեթինգի կառավարման ուղղությամբ։
Արամ Բարսեղյանը տիրապետում է հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն և արաբերեն լեզուներին։
Տելեկոմ Հայաստան ԲԲԸ-ն (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) հայկական ընկերություն է, որը առաջատար դիրք է զբաղեցնում երկրի հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։ Հանդիսանալով Հայաստանում առաջին տելեկոմ ցանցի ժառանգորդը՝ ընկերությունը ունի ոլորտում ծառայությունների մատուցման ավելի քան 100 տարվա պատմություն։ Team-ը տրամադրում է բջջային և ֆիքսված ինտերնետի, թվային հեռուստատեսության, բջջային և ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ թե՛ անհատ, թե՛ կորպորատիվ բաժանորդներին։

News | 2026/08/25 07:03
The board of directors of Team Telecom Armenia has decided to appoint Aram Barsgyan as the company's CEO. The decision takes effect today, August 24.
Due to the expansion of the Team group of companies, diversification of business directions, growth of international presence, and implementation of new strategic projects, the group is entering the next phase of development. In this context, Hayk Yesayan will continue his activities as the head of the Team Group, focusing on the strategic development, expansion, and long-term growth priorities of the group.
The Team group of companies includes Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband, and other companies operating in telecommunications, energy, electric vehicle charging, construction, technology, financial services, e-commerce, logistics, hospitality, and other sectors.
“Team is no longer just a telecommunications company. Our group, consisting of more than 15 companies and a team of 2800 people, operates in 4 countries. The group continues to grow rapidly, and it is time to pass the responsibility of CEO of Team Telecom Armenia to Aram Barsgyan, while I focus on the strategic development and expansion of the Team group of companies. Aram Barsgyan has been a key member of the company's management team since the very first day of Team's establishment. His contribution to the establishment of our company, team, values, and, in general, the development of the telecommunications sector in Armenia is invaluable. I am confident that under his leadership, the company will continue to develop at an even faster pace, implement bold innovations, and realize new ambitious projects,” says Hayk Yesayan, co-founder and head of the Team group of companies.
Aram Barsgyan has served as the deputy CEO of Team Telecom Armenia since its founding and is a member of the board of directors. He has over 20 years of experience in the telecommunications sector.
“I take on the position of CEO of Team Telecom Armenia with a great sense of responsibility. My journey with the company began on the day of its founding, and over the years we have implemented many important projects together, developing the company and our services. I thank you for your trust; I am confident that with our strong and experienced team, we will continue to develop Team Telecom Armenia, implement new technologies, and create greater value for our subscribers, partners, and the digital development of Armenia,” says Aram Barsgyan, CEO of Team Telecom Armenia.
Professional Biography
Aram Barsgyan is an experienced leader in the fields of telecommunications, information technology, and business management in Armenia, with over 20 years of professional activity. Over the years, he has held leadership positions in leading telecommunications companies in Armenia, participating in their development, forming commercial strategies, and implementing new business directions.
He has been with Team Telecom Armenia since its founding in 2020, serving as deputy CEO and involved in strategic development, management, and various business directions. He is a member of the company's board of directors.
Before joining Team Telecom Armenia, Barsgyan worked for about ten years at Ucom. From 2010 to 2011, he headed the corporate sales department, and from 2011 to 2020, he served as commercial director, responsible for sales, marketing, and interconnect. He has also held leadership positions at Icon Communications, Orange, UITExpo, and other organizations. He is one of the organizers of the first “Digitech Expo” held in 2005.
In addition to the telecommunications sector, Aram Barsgyan is also actively involved in entrepreneurship and investments. He is a co-founder of AV Farming and The Food, the owner of the franchise of the international coffee brand The Coffee in Armenia, and a member of the boards of directors of several companies. His business activities cover agriculture, public catering, and other sectors.
Barsgyan received his education at Yerevan State University, specializing in Middle Eastern studies. In 2005, he studied at Cairo University in an Arabic language program. Later, he obtained a scientific degree in the history of the Armenian diaspora. From 2016 to 2018, he studied at the University of Sheffield, earning a Master's degree in Business Administration (MBA). He also received professional education at WIFI Austria in marketing management.
Aram Barsgyan is fluent in Armenian, Russian, English, and Arabic.
Team Telecom Armenia LLC (brand: Team Telecom Armenia) is an Armenian company that occupies a leading position in the field of telecommunications and information technology in the country. As the successor of the first telecommunications network in Armenia, the company has over 100 years of history in providing services in the sector. Team provides mobile and fixed internet, digital television, mobile and fixed telephony services to both individual and corporate subscribers.