Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհուրդը նշանակել է Արամ Բարսեղյանին ընկերության գլխավոր տնօրեն, որը ուժի մեջ է մտնում այսօր՝ օգոստոսի 24-ից:
Team Group-ը շարունակելով ընդլայնել, բազմազանացնել իր բիզնեսը, աճեցնել միջազգային ներկայությունը և սկսել նոր ռազմավարական նախագծեր, մտնում է իր զարգացման հաջորդ փուլ:
Hayk Yesayan-ը շարունակելու է իր աշխատանքը Team Group-ի ղեկավարի պաշտոնում, կենտրոնանալով խմբի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման, ինչպես նաև երկարաժամկետ աճի առաջնահերթությունների վրա:
Team Group-ը միավորում է Team Telecom Armenia-ն, Team Pay-ը, Team Systems-ը, Team Solutions-ը, Buy.am-ը, Grand Hotel Yerevan-ը, TMW-ն, Northern Terroir-ը, Team Construct-ը, Team Energy-ն, Team Logistics-ը, ServiceHUB-ը, SkyTel-ը, Imagine Broadband-ը և այլ ընկերություններ, որոնք գործում են հեռահաղորդակցման, էներգիայի, էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման ենթակառուցվածքի, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրանոցային և այլ ոլորտներում:
«Team-ը վաղուց արդեն ավելի շատ է, քան հեռահաղորդակցման ընկերություն: Այսօր մեր խումբը միավորում է ավելի քան 15 ընկերություն և 2800 հոգուց բաղկացած թիմ, որը գործում է չորս երկրներում: Խումբը շարունակաբար արագ աճում է, և ժամանակն է, որ ես հանձնեմ Team Telecom Armenia-ի ղեկավարությունը Արամ Բարսեղյանին, մինչ ես կենտրոնանամ Team Group-ի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա: Արամը եղել է ընկերության ղեկավարության թիմի կարևոր անդամը Team-ի հիմնադրման օրվանից: Նրա ներդրումը մեր ընկերության, մեր թիմի և մեր արժեքների ձևավորման մեջ, ինչպես նաև Հայաստանի հեռահաղորդակցման ոլորտի առաջընթացում եղել է և շարունակվում է լինել անգնահատելի: Ես վստահ եմ, որ նրա ղեկավարության ներքո ընկերությունը կշարունակի աճել ավելի արագ, ընդունել համարձակ նորարարություններ և իրականացնել նոր ամբիցիոզ նախագծեր»,- ասաց Հայկ Եսայանը, Team Group-ի համահիմնադիր և ղեկավար:
Արամ Բարսեղյանը Team Telecom Armenia-ի փոխտնօրենն է եղել ընկերության հիմնադրման օրվանից և հանդիսանում է նրա տնօրենների խորհրդի անդամ: Նա ունի 20 տարվա փորձ հեռահաղորդակցման ոլորտում:
«Ես ընդունում եմ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի դերը մեծ պատասխանատվությամբ: Իմ ճանապարհը ընկերության հետ սկսվեց այն օրը, երբ այն հիմնադրվեց, և տարիների ընթացքում մենք միասին իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր, ամրապնդելով թե ընկերությունը, թե մեր ծառայությունները: Ես շնորհակալ եմ ինձ վստահված վստահության համար: Ես վստահ եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ միասին մենք շարունակելու ենք աճեցնել Team Telecom Armenia-ն, ներկայացնել նոր տեխնոլոգիաներ և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար»,- ասաց Արամ Բարսեղյանը, Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն:
Telecom Armenia OJSC (բրենդի անունը՝ Team Telecom Armenia) հայկական հեռահաղորդակցման ընկերություն է, որը զբաղեցնում է առաջատար դիրք երկրի հեռահաղորդակցման և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում: Ընկերությունը, որպես Հայաստանի առաջին հեռահաղորդակցման ցանցի իրավահաջորդ, ունի ավելի քան 100 տարվա ծառայության ժառանգություն ոլորտում: Team Telecom Armenia-ն տրամադրում է շարժական և ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն, շարժական և ֆիքսված հեռախոսային ծառայություններ ինչպես բնակիչներին, այնպես էլ կորպորատիվ հաճախորդներին:

Арам Барсегян назначен генеральным директором Team Telecom Armenia, Хайк Есаян возглавит Team Group
Совет директоров Team Telecom Armenia назначил Арама Барсегяна генеральным директором компании, начиная с сегодняшнего дня, 24 августа.
Поскольку Team Group продолжает расширять, диверсифицировать свой бизнес, увеличивать международное присутствие и запускать новые стратегические проекты, группа входит в следующую стадию своего развития. Хайк Есаян продолжит свою работу в качестве руководителя Team Group, сосредоточив внимание на стратегическом развитии и расширении группы, а также на долгосрочных приоритетах роста.
Team Group объединяет Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband и другие компании, работающие в области телекоммуникаций, энергетики, инфраструктуры зарядки электромобилей, строительства, технологий, финансовых услуг, электронной коммерции, логистики, гостиничного бизнеса и других секторах.
«Team давно уже больше, чем телекоммуникационная компания. Сегодня наша группа объединяет более 15 компаний и команду из 2800 человек, работающих в четырех странах. Группа продолжает быстро расти, и пришло время передать руководство Team Telecom Armenia Араму Барсегяну, пока я сосредоточусь на стратегическом развитии и расширении Team Group. Арам был ключевым членом команды руководства компании с самого начала. Его вклад в формирование нашей компании, нашей команды и наших ценностей, а также в развитие телекоммуникационного сектора Армении в целом был и остается неоценимым. Я уверен, что под его руководством компания продолжит расти еще быстрее, принимать смелые инновации и реализовывать новые амбициозные проекты», - сказал Хайк Есаян, соучредитель и руководитель Team Group.
Арам Барсегян занимал должность заместителя генерального директора Team Telecom Armenia с момента основания компании и является членом ее совета директоров. У него более 20 лет опыта в телекоммуникационной отрасли.
«Я принимаю на себя роль генерального директора Team Telecom Armenia с большим чувством ответственности. Мое путешествие с компанией началось в день ее основания, и за эти годы мы вместе реализовали множество важных проектов, укрепляя как компанию, так и наши услуги. Я благодарен за оказанное мне доверие. Я уверен, что вместе с нашей сильной и опытной командой мы продолжим развивать Team Telecom Armenia, внедрять новые технологии и создавать еще большую ценность для наших клиентов, партнеров и цифрового развития Армении», - сказал Арам Барсегян, генеральный директор Team Telecom Armenia.
Telecom Armenia OJSC (торговое название: Team Telecom Armenia) является армянской телекоммуникационной компанией, занимающей ведущие позиции в секторах телекоммуникаций и информационных технологий страны. Являясь правопреемником первой телекоммуникационной сети Армении, компания имеет более чем 100-летнюю историю обслуживания в отрасли. Team Telecom Armenia предоставляет мобильный и фиксированный широкополосный интернет, цифровое телевидение, мобильные и фиксированные телефонные услуги как для частных, так и для корпоративных клиентов.