Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհուրդը նշանակել է Արամ Բարսեղյանին ընկերության գլխավոր տնօրեն, որը ուժի մեջ է մտնում այսօր՝ օգոստոսի 24-ից:
Team Group-ը շարունակելով ընդլայնել, բազմազանացնել իր բիզնեսը, աճեցնել միջազգային ներկայությունը և սկսել նոր ռազմավարական նախագծեր, մտնում է իր զարգացման հաջորդ փուլ:
Hayk Yesayan-ը շարունակելու է իր աշխատանքը Team Group-ի ղեկավարի պաշտոնում, կենտրոնանալով խմբի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման, ինչպես նաև երկարաժամկետ աճի առաջնահերթությունների վրա:
Team Group-ը միավորում է Team Telecom Armenia-ն, Team Pay-ը, Team Systems-ը, Team Solutions-ը, Buy.am-ը, Grand Hotel Yerevan-ը, TMW-ն, Northern Terroir-ը, Team Construct-ը, Team Energy-ն, Team Logistics-ը, ServiceHUB-ը, SkyTel-ը, Imagine Broadband-ը և այլ ընկերություններ, որոնք գործում են հեռահաղորդակցման, էներգիայի, էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման ենթակառուցվածքի, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրանոցային և այլ ոլորտներում:
«Team-ը վաղուց արդեն ավելի շատ է, քան հեռահաղորդակցման ընկերություն: Այսօր մեր խումբը միավորում է ավելի քան 15 ընկերություն և 2800 հոգուց բաղկացած թիմ, որը գործում է չորս երկրներում: Խումբը շարունակաբար արագ աճում է, և ժամանակն է, որ ես հանձնեմ Team Telecom Armenia-ի ղեկավարությունը Արամ Բարսեղյանին, մինչ ես կենտրոնանամ Team Group-ի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա: Արամը եղել է ընկերության ղեկավարության թիմի կարևոր անդամը Team-ի հիմնադրման օրվանից: Նրա ներդրումը մեր ընկերության, մեր թիմի և մեր արժեքների ձևավորման մեջ, ինչպես նաև Հայաստանի հեռահաղորդակցման ոլորտի առաջընթացում եղել է և շարունակվում է լինել անգնահատելի: Ես վստահ եմ, որ նրա ղեկավարության ներքո ընկերությունը կշարունակի աճել ավելի արագ, ընդունել համարձակ նորարարություններ և իրականացնել նոր ամբիցիոզ նախագծեր»,- ասաց Հայկ Եսայանը, Team Group-ի համահիմնադիր և ղեկավար:
Արամ Բարսեղյանը Team Telecom Armenia-ի փոխտնօրենն է եղել ընկերության հիմնադրման օրվանից և հանդիսանում է նրա տնօրենների խորհրդի անդամ: Նա ունի 20 տարվա փորձ հեռահաղորդակցման ոլորտում:
«Ես ընդունում եմ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրենի դերը մեծ պատասխանատվությամբ: Իմ ճանապարհը ընկերության հետ սկսվեց այն օրը, երբ այն հիմնադրվեց, և տարիների ընթացքում մենք միասին իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր, ամրապնդելով թե ընկերությունը, թե մեր ծառայությունները: Ես շնորհակալ եմ ինձ վստահված վստահության համար: Ես վստահ եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ միասին մենք շարունակելու ենք աճեցնել Team Telecom Armenia-ն, ներկայացնել նոր տեխնոլոգիաներ և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար»,- ասաց Արամ Բարսեղյանը, Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն:
Telecom Armenia OJSC (բրենդի անունը՝ Team Telecom Armenia) հայկական հեռահաղորդակցման ընկերություն է, որը զբաղեցնում է առաջատար դիրք երկրի հեռահաղորդակցման և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում: Ընկերությունը, որպես Հայաստանի առաջին հեռահաղորդակցման ցանցի իրավահաջորդ, ունի ավելի քան 100 տարվա ծառայության ժառանգություն ոլորտում: Team Telecom Armenia-ն տրամադրում է շարժական և ֆիքսված լայնաշերտ ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն, շարժական և ֆիքսված հեռախոսային ծառայություններ ինչպես բնակիչներին, այնպես էլ կորպորատիվ հաճախորդներին:

News | 2026/08/24 12:49
The Board of Directors of Team Telecom Armenia has appointed Aram Barseghyan as the company’s Chief Executive Officer, effective today, August 24.
As Team Group continues to expand, diversify its business, grow its international presence and launch new strategic projects, the Group is entering its next stage of development. Hayk Yesayan will continue his work as Head of Team Group, focusing on the Group’s strategic development and expansion, as well as its long-term growth priorities.
Team Group brings together Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Grand Hotel Yerevan, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband and other companies operating across telecommunications, energy, EV charging infrastructure, construction, technology, financial services, e-commerce, logistics, hospitality and other sectors.
“Team has long been much more than a telecommunications company. Today, our Group brings together more than 15 companies and a team of 2,800 people operating across four countries. The Group continues to grow rapidly, and the time has come for me to hand over the leadership of Team Telecom Armenia to Aram Barseghyan, while I focus on the strategic development and expansion of Team Group. Aram has been a key member of the company’s leadership team since the very beginning of Team. His contribution to shaping our company, our team and our values, and to advancing Armenia’s telecommunications sector as a whole, has been and continues to be invaluable. I am confident that under his leadership, the company will continue to grow at an even faster pace, embrace bold innovation and deliver new ambitious projects,” said Hayk Yesayan, Co-founder and Head of Team Group.
Aram Barseghyan has served as Deputy CEO of Team Telecom Armenia since the company’s founding and is a member of its Board of Directors. He has more than 20 years of experience in the telecommunications industry.
“I take on the role of CEO of Team Telecom Armenia with a strong sense of responsibility. My journey with the company began on the day it was founded, and over the years we have delivered many important projects together, strengthening both the company and our services. I am grateful for the trust placed in me. I am confident that together with our strong and experienced team, we will continue to grow Team Telecom Armenia, introduce new technologies and create even greater value for our customers, partners and Armenia’s digital development,” said Aram Barseghyan, CEO of Team Telecom Armenia.
Telecom Armenia OJSC (brand name: Team Telecom Armenia) is an Armenian telecommunications company holding a leading position in the country’s telecommunications and information technology sectors. As the successor to Armenia’s first telecommunications network, the company has a heritage of more than 100 years of service in the industry. Team Telecom Armenia provides mobile and fixed broadband internet, digital television, mobile and fixed telephony services to both residential and corporate customers.