Ապօրինի արդյունահանման երկու դեպք է բացահայտվել Արմավիրի մարզում
Արմավիրի մարզում բացահայտվել է երկու դեպք ապօրինի արդյունահանման։ Առաջին դեպքով, Քրեական ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները տեղեկություն են ստացել, որ 53-ամյա մի տղամարդ, առանց հատուկ թույլտվության, ջրավազան և պոմպակայան կառուցելու պատրվակով, ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեություն է իրականացրել։ Այս ընթացքում նա ապօրինի արդյունահանել է շուրջ 2200 խորանարդ մետր ավազակոպճային հանույթ, որը օգտագործվել է ճանապարհաշինական աշխատանքներում։ Պետությանը պատճառվել է մոտ 2,2 միլիոն դրամի վնաս։
Երկրորդ դեպքով, երկու սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերություններ, խախտելով ընդերքօգտագործման պահանջները, 7 հեկտար տարածքում ապօրինի արդյունահանում են իրականացրել։ Ստուգման ընթացքում հայտնաբերվել են շինտեխնիկա և հանույթով բարձած բեռնատարներ։ Այս դեպքով ևս պետության և համայնքի շահերին պատճառվել է էական վնաս։

В Армавирской области раскрыты два случая незаконной добычи. В первом случае сотрудники управления по борьбе с организованной преступностью уголовной полиции получили информацию о том, что 53-летний мужчина, без специального разрешения, под предлогом строительства водоема и насосной станции, осуществлял незаконную предпринимательскую деятельность. В этот период он незаконно извлек около 2200 кубометров песчано-гравийной смеси, которая использовалась в дорожных работах. Государству был причинен ущерб в размере около 2,2 миллиона драмов.
Во втором случае две компании с ограниченной ответственностью, нарушая требования по использованию недр, осуществляли незаконную добычу на площади более 7 гектаров. Во время проверки были обнаружены строительная техника и грузовики с добычей. По этому делу также был причинен значительный ущерб интересам государства и общины.