Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների 2026թ․-ի հունվար-հունիս ամիսներին ապահովագրական ընկերությունների հաշվեկշռային ընդհանուր ակտիվները կազմել են 119,701 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 11․8%-ով։
Ապահովագրական պահուստները կազմել են 45,268 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ գրանցվել է 2․1% աճ։
Հաշվեկշռային ընդհանուր կապիտալը կազմել են 34,158 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 12․1%-ով։
Չբաշխված շահույթը կազմել են 10,627 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 26%-ով։

According to the Central Bank of Armenia, the total assets of insurance companies amounted to 119.701 billion AMD in the first half of 2026. This represents an increase of 11.8% compared to the comparable figure for 2025.
Insurance reserves totaled 45.268 billion AMD, marking a 2.1% increase compared to the 2025 comparable figure.
Total equity reached 34.158 billion AMD, reflecting a 12.1% increase compared to the 2025 comparable figure.
Retained earnings amounted to 10.627 billion AMD, showing a 26% increase compared to the 2025 comparable figure.