Այս շաբաթ շուկայի բուլլերը մեծ աջակցություն ստացան, քանի որ S&P 500-ը հասավ պատմական բարձր մակարդակի, իսկ օպցիոնների ծավալները սահմանեցին ռեկորդներ:
Ուրբաթ օրը Cboe-ի Վոլատիլության ինդեքսը (VIX) ընկավ իր ամենացածր մակարդակին հունվարից ի վեր, երբ S&P 500-ը ավելացավ 0.6%, իսկ շաբաթվա ընդհանուր աճը կազմեց 3.6%:
Երկուշաբթի օրը Cboe Global Markets-ում S&P 500-ի ինդեքսի 4 միլիոնից ավելի կոչեր վաճառվեցին, երբ հիմնական ցուցանիշը առաջին անգամ պատմության մեջ անցավ 7700-ից:
«Սա այն էր, ինչ նախկինում լսվում էր», - ասաց Cboe-ի առևտրականներից մեկը Չիկագոյում, նկատելով, որ նախկինում հազարավոր առևտրականներ կուտակվում էին:
Zero-day-to-expiry կոչերի քանակը կազմեց 2.4 միլիոն S&P 500-ում:
Ընդհանուր բաց հետաքրքրությունը S&P 500-ում շաբաթվա վերջում կազմեց 27.4 միլիոն պայմանագիր:
Այդ բաց հետաքրքրության կենտրոնացումը կարող է օգնել ներդրողներին հասկանալ, թե որտեղ կարող է շուկան գտնել աջակցություն կամ դիմադրություն:
SPDR S&P 500 ETF Trust-ի (SPY) ամենատարածված մակարդակը 760-հարվածն է:
«Մայիսին վաճառելու և խաղալու» ժամանակը ավարտվել է, և խորհրդատուները վերադառնում են աշխատանքի», - ասաց Ed Rumell-ը:

На этой неделе быки на фондовом рынке получили большую поддержку, так как S&P 500 достиг исторического максимума, а объемы опционов установили рекорды.
В пятницу индекс волатильности Cboe (VIX) упал до самого низкого уровня с января, когда S&P 500 вырос на 0,6%, что привело к общему увеличению на 3,6% за неделю.
Вторник стал днем, когда на Cboe Global Markets было продано более 4 миллионов опционов на индекс S&P 500, когда основной индекс впервые в истории превысил 7700 пунктов.
«Вот как это раньше звучало», - сказал один из трейдеров на Cboe в Чикаго, имея в виду времена, когда тысячи трейдеров собирались в залах.
Опционы с нулевым сроком действия составили 2,4 миллиона сделок в S&P 500.
Общий открытый интерес по S&P 500 в конце недели составил 27,4 миллиона контрактов.
Концентрация этого открытого интереса может помочь инвесторам понять, где рынок может найти поддержку или сопротивление.
Наиболее популярным уровнем в SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) является уровень 760.
«Время «продать в мае и уйти играть» закончилось, и консультанты возвращаются к работе», - сказал Эд Румел.