Մաթեմատիկական ճշգրիտ հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ ու անսպառ ոգևորություն․ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցաշարի հերթական մրցափուլը։
Մրցանակների հանդիսավոր հանձնման արարողության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերում առավելագույն բյուրեղներ հավաքած և լավագույնը ճանաչված մասնակիցները ստացան իրենց արժեքավոր մրցանակները։
IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը փաստում է՝ երեխաների հետաքրքրությունը գնալով աճում է Junius մրցաշարի նկատմամբ։
«Մասնակցելով Junius մրցաշարին՝ երեխաները ստանում են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ գիտելիքներ և լուծում մաթեմատիկական խնդիրներ։ Կարծում եմ՝ սա ամառային արձակուրդներն արդյունավետ անցկացնելու հիանալի տարբերակ է»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Մրցույթի հաղթողները ստացան մի շարք արժեքավոր մրցանակներ` սկիզբ դնելով ապագա մեծ հաջողություններին։
Junius ֆինանսական մրցաշարի նոր մրցափուլի մեկնարկը կհայտարարվի շատ շուտով։ Մրցաշարին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանների աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-ից 50-րդ մրցափուլերը՝ կուտակելով առավելագույն միավորներ։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

News | 2026/08/10 17:28
Mathematical precision, financial skills, and boundless enthusiasm: the latest round of the Junius financial competition has concluded.
During the awards ceremony, participants who collected the most crystals and were recognized as the best in various age groups received their valuable prizes.
Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at IDBank and Idram, noted that children's interest in the Junius competition is steadily growing.
“By participating in the Junius competition, children gain knowledge about the financial sector and solve mathematical problems. I believe this is a great way to spend summer vacations effectively,” said Tatevik Vardevanyan.
The winners of the competition received a number of valuable prizes, marking the beginning of future great successes.
A new stage of the Junius financial competition will be announced very soon. Students in grades 3-8 from Armenia can participate in the competition. To win, participants must complete stages 1 to 50 as quickly as possible while accumulating the maximum points.
Idram Junior is an application designed for users aged 8-16, allowing children to use cashless funds, make contactless payments, save, and develop financial literacy, while parents can monitor their children's financial activities through a modern and safe tool.