Մաթեմատիկական ճշգրիտ հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ ու անսպառ ոգևորություն․ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցաշարի հերթական մրցափուլը։
Մրցանակների հանդիսավոր հանձնման արարողության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերում առավելագույն բյուրեղներ հավաքած և լավագույնը ճանաչված մասնակիցները ստացան իրենց արժեքավոր մրցանակները։
IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը փաստում է՝ երեխաների հետաքրքրությունը գնալով աճում է Junius մրցաշարի նկատմամբ։
«Մասնակցելով Junius մրցաշարին՝ երեխաները ստանում են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ գիտելիքներ և լուծում մաթեմատիկական խնդիրներ։ Կարծում եմ՝ սա ամառային արձակուրդներն արդյունավետ անցկացնելու հիանալի տարբերակ է»,- ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Մրցույթի հաղթողները ստացան մի շարք արժեքավոր մրցանակներ` սկիզբ դնելով ապագա մեծ հաջողություններին։
Junius ֆինանսական մրցաշարի նոր մրցափուլի մեկնարկը կհայտարարվի շատ շուտով։ Մրցաշարին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանների աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-ից 50-րդ մրցափուլերը՝ կուտակելով առավելագույն միավորներ։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

Математические точные расчеты, финансовые навыки и безграничный энтузиазм: завершился очередной этап финансового конкурса Junius.
Во время торжественной церемонии награждения участники, собравшие максимальное количество кристаллов и признанные лучшими в разных возрастных группах, получили свои ценные призы.
Руководитель отдела коммуникаций и социальных программ IDBank и Idram Татевик Вардеваян отметила, что интерес детей к конкурсу Junius постоянно растет.
«Участвуя в конкурсе Junius, дети получают знания в области финансов и решают математические задачи. Я считаю, что это отличный способ эффективно провести летние каникулы», — сказала Татевик Вардеваян.
Победители конкурса получили ряд ценных призов, что положило начало будущим большим успехам.
О начале нового этапа финансового конкурса Junius будет объявлено очень скоро. В конкурсе могут участвовать ученики 3-8 классов Армении. Для победы в конкурсе необходимо как можно быстрее пройти этапы с 1 по 50, набрав максимальное количество очков.
Idram Junior приложение предназначено для пользователей в возрасте 8-16 лет, с помощью которого дети могут использовать безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, экономить и развивать финансовую грамотность, а родители могут контролировать финансовые действия детей с помощью современного и безопасного инструмента.