ԱՄՆ-ում նվազում են կրիպտո կարգավորման օրենքի ընդունման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ ԱՄՆ-ում Clarity Act օրենքի ընդունման հնարավորությունները նվազել են, քանի որ Սենատը հետաձգել է քվեարկությունը մինչև սեպտեմբեր, հայտնում է Reuters:
Սենատորները օգոստոսյան արձակուրդ են մեկնել առանց սպասվող քվեարկության: Պրոցեդուրային քվեարկությունը սահմանափակելու վերաբերյալ նախատեսված է սեպտեմբերի 15-ին, և դրա համար անհրաժեշտ է առնվազն 60 ձայն: Դրա ձախողումը կարող է իրականում կանգնեցնել օրինագծի առաջընթացը:
Clarity Act-ը սահմանում է տոքենների իրավական կարգավիճակը, բաշխում է լիազորությունները կարգավորողների միջև և սահմանում պահանջներ կրիպտո ընկերությունների համար: Վիճաբանություններ են առաջանում փողերի լվացման դեմ պայքարի, նահանգային իշխանությունների լիազորությունների և կրիպտո բիզնեսի հետ կապված պաշտոնյաների սահմանափակումների շուրջ:
Ավելին, առանձին հակամարտություն կա ստեյբլքոիների վարձատրությունների շուրջ. բանկերը մտավախություն ունեն ավանդների արտահոսքի մասին, իսկ կրիպտո ընկերությունները считают, что такие выплаты запрещающие меры հակամրցակցային են:
Նոյեմբերի ընտրությունների հաշվի առմամբ, վիճելի դրույթների համաձայնեցման համար ժամանակը քիչ է մնացել:

В США снижаются шансы на принятие закона о криптовалютном регулировании
ЕРЕВАН, 11 августа. /АРКА/. Перспективы принятия в США закона Clarity Act, который должен создать единые правила регулирования цифровых активов, ухудшились после того, как Сенат отложил голосование до сентября, сообщает Reuters.
Сенаторы ушли на августовские каникулы без ожидаемого голосования. Процедурное голосование по ограничению дебатов назначено на 15 сентября и потребует не менее 60 голосов. Его провал может фактически остановить продвижение законопроекта.
Clarity Act определяет правовой статус токенов, распределяет полномочия между регуляторами и устанавливает требования к криптокомпаниям. Споры вызывает блок о борьбе с отмыванием денег, полномочиях властей штатов и ограничениях для чиновников, связанных с криптобизнесом.
Отдельное противостояние идет вокруг вознаграждений по стейблкоинам: банки опасаются оттока депозитов, криптокомпании считают запрет таких выплат антиконкурентным.