ԱՄՆ Treasury-ի եկամուտները փոքր-ինչ նվազել են հինգշաբթի օրը, քանի որ ներդրողները պատրաստվում են աշխատատեղերի տվյալներին և Ֆեդերալ Reserve-ի ամենամյա տնտեսական սիմպոզիումին Jackson Hole-ում, որը առաջինն է նախագահ Kevin Warsh-ի ղեկավարությամբ:
10-ամյա Treasury նոտայի հիմնական եկամուտը 2 բազիսային կետով նվազել է՝ կազմելով 4.645%:
30-ամյա Treasury պարտքի եկամուտը նույնպես 2 բազիսային կետով նվազել է՝ կազմելով 5.161%, իսկ 2-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը նվազել է 1 բազիսային կետով՝ կազմելով 4.211%:
Մեկ բազիսային կետը հավասար է 0.01%-ի:
Առաջին գործազրկության պահանջների տվյալները կհրապարակվեն 1:30-ին ET, ինչը կտրամադրի ԱՄՆ տնտեսության վերաբերյալ նոր տվյալներ, քանի որ Ֆեդերալի նախընտրած ինֆլացիայի չափանիշը չորեքշաբթի օրը մի փոքր բարձր էր սպասվածից:
Այս տվյալները օգնել են բարձրացնել ԱՄՆ դոլարը և թողել են շուկաներում 36% հավանականություն Ֆեդի տոկոսադրույքի բարձրացման համար սեպտեմբերին:
Շաբաթվա ամենաակնհայտ իրադարձությունը Jackson Hole-ի գագաթնաժողովն է, որտեղ Warsh-ը խոսք կունենա ուրբաթ:
Ներդրողները սպասում են ավելի շատ տեղեկությունների նախագահ Warsh-ի տնտեսության, ինֆլացիոն ճնշումների և դրամավարկային քաղաքականության դերի վերաբերյալ:
Որպեսզի շուկաները չլինեն անհանգիստ, անհրաժեշտ է, որ Warsh-ը մեկնաբանություններ անի ԱՄՆ երկարաժամկետ վարկավորման ծախսերի բարձրացման կամ Treasury-ի պարտքի գնման ծրագրի վերաբերյալ:

Доходности облигаций США немного снизились в четверг, поскольку инвесторы готовятся к данным по занятости и началу ежегодного экономического симпозиума Федеральной резервной системы в Джексон-Холле, который проходит впервые под председательством Кевина Уорша.
Бенчмарковая 10-летняя казначейская нота снизилась на 2 базисных пункта до 4,645% на 3:05 по восточному времени.
Доходность 30-летних казначейских облигаций также снизилась на 2 базисных пункта до 5,161%, в то время как доходность 2-летней казначейской ноты снизилась на 1 базисный пункт до 4,211%.
Один базисный пункт равен 0,01%.
Данные о первичных заявках на пособие по безработице будут опубликованы в 13:30 по восточному времени, предоставляя еще один снимок экономики США после того, как предпочтительный показатель инфляции ФРС оказался немного выше ожидаемого в среду.
Эти данные помогли укрепить доллар США и оставили рынки с вероятностью около 36% повышения ставки ФРС в сентябре.
Самое ожидаемое событие недели — саммит в Джексон-Холле, где Уорш выступит с речью в пятницу.
Инвесторы жаждут больше информации о взглядах председателя на экономику, инфляционные давления и роль денежно-кредитной политики.
Отсутствие каких-либо указаний на будущее может привести к колебаниям на рынках в ответ на любое восприятие «голубиного» или «ястребиных» настроений.
Особый интерес будет представлять, прокомментирует ли он также рост долгосрочных заимствований в США или план Министерства финансов увеличить выкуп государственного долга в ответ.