ԱՄՆ Treasury-ի եկամուտները փոքր-ինչ նվազել են հինգշաբթի օրը, քանի որ ներդրողները պատրաստվում են աշխատատեղերի տվյալներին և Ֆեդերալ Reserve-ի ամենամյա տնտեսական սիմպոզիումին Jackson Hole-ում, որը առաջինն է նախագահ Kevin Warsh-ի ղեկավարությամբ:
10-ամյա Treasury նոտայի հիմնական եկամուտը 2 բազիսային կետով նվազել է՝ կազմելով 4.645%:
30-ամյա Treasury պարտքի եկամուտը նույնպես 2 բազիսային կետով նվազել է՝ կազմելով 5.161%, իսկ 2-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը նվազել է 1 բազիսային կետով՝ կազմելով 4.211%:
Մեկ բազիսային կետը հավասար է 0.01%-ի:
Առաջին գործազրկության պահանջների տվյալները կհրապարակվեն 1:30-ին ET, ինչը կտրամադրի ԱՄՆ տնտեսության վերաբերյալ նոր տվյալներ, քանի որ Ֆեդերալի նախընտրած ինֆլացիայի չափանիշը չորեքշաբթի օրը մի փոքր բարձր էր սպասվածից:
Այս տվյալները օգնել են բարձրացնել ԱՄՆ դոլարը և թողել են շուկաներում 36% հավանականություն Ֆեդի տոկոսադրույքի բարձրացման համար սեպտեմբերին:
Շաբաթվա ամենաակնհայտ իրադարձությունը Jackson Hole-ի գագաթնաժողովն է, որտեղ Warsh-ը խոսք կունենա ուրբաթ:
Ներդրողները սպասում են ավելի շատ տեղեկությունների նախագահ Warsh-ի տնտեսության, ինֆլացիոն ճնշումների և դրամավարկային քաղաքականության դերի վերաբերյալ:
Որպեսզի շուկաները չլինեն անհանգիստ, անհրաժեշտ է, որ Warsh-ը մեկնաբանություններ անի ԱՄՆ երկարաժամկետ վարկավորման ծախսերի բարձրացման կամ Treasury-ի պարտքի գնման ծրագրի վերաբերյալ:

Treasury yields were slightly lower on Thursday as investors geared up for jobs data and the start of the Federal Reserve's closely watched annual economic symposium in Jackson Hole, the first under Chair Kevin Warsh.
The benchmark 10-year Treasury note was 2 basis points lower at 4.645% at 3:05 a.m. ET.
The 30-year Treasury bond yield was 2 basis points lower at 5.161%, while the yield on the 2-year Treasury note nudged 1 basis point lower, to 4.211%.
Initial jobless claims data is due at 1:30 p.m. ET, providing another snapshot of the U.S. economy after the Fed's preferred inflation measure came in slightly higher than expected on Wednesday.
The print helped boost the U.S. dollar and left markets pricing around a 36% chance of a Fed rate hike in September, according to CME Group's FedWatch tool.
The most highly-anticipated event of the week is the Jackson Hole summit, where Warsh will deliver a speech on Friday.
Investors are hungry for more information regarding the chair's views on the economy, inflation pressures, and the role of monetary policymaking.
A lack of any forward guidance means markets may be jumpy in response to any perceived dovish or hawkish tilt.
Of particular interest will be whether he also comments on the move higher in U.S. long-term borrowing costs or the Treasury Department's plan to increase its buybacks of government debt in response.