Այսօր առավոտյան ԱՄՆ Treasury-ի եկամուտները կայուն են մնացել, քանի որ տրեյդերները սպասում են աշխատաշուկայի տվյալների հրապարակմանը:
10-ամյա ԱՄՆ Treasury-ի եկամուտները, որոնք հիմնական չափանիշ են վարկերի, ավտոմեքենաների վարկերի և վարկային քարտերի համար, մնացել են 4.6719%-ով:
Ավելի կարճ և ավելի երկար ժամկետային եկամուտները նույնպես անփոփոխ են: 2-ամյա Treasury-ի եկամուտը, որը ավելի մոտ է կարճաժամկետ Դաշնային պահուստի տոկոսադրույքների որոշումներին, մնացել է 4.2431%-ով: 30-ամյա Treasury-ի եկամուտը, որը սովորաբար արձագանքում է ավելի լայն աշխարհաքաղաքական զարգացումներին, մնացել է 5.2189%-ով:
Տրեյդերները սպասում են աշխատաշուկայի տվյալների հրապարակմանը, որպեսզի ավելի մոտիկից գնահատեն ԱՄՆ տնտեսության պատկերն ու Դաշնային պահուստի տոկոսադրույքների որոշումների հնարավոր ազդեցությունը:
Տնտեսագետները կանխատեսում են, որ հուլիսի ոչ գյուղատնտեսական աշխատատեղերի տվյալները ցույց կտան 83,000 աշխատատեղերի ավելացում, մինչդեռ գործազրկության մակարդակը կպահպանվի 4.2%-ով:
Tressis-ի գլխավոր տնտեսագետ Դան Լակալը նշել է, որ Դաշնային պահուստի տոկոսադրույքների բարձրացումը բացասական ազդեցություն կունենա տնտեսության վրա, հատկապես վնասելով աշխատատեղերի շուկային:
«Դաշնային պահուստի տոկոսադրույքները բարձրացնելը իմաստ չունի», - ասել է նա:
West Texas Intermediate-ի ֆյուչերսները վերջին անգամ դիտվել են 0.67%-ով բարձր՝ $77.81, մինչդեռ Brent-ի նավթը բարձրացել է գրեթե 1%-ով՝ $83.31:

Доходности казначейских облигаций США остаются стабильными на фоне ожидания ключевых данных по занятости
Новости | 2026/08/07 08:44
Трейдеры ожидают публикации данных по рынку труда
Утром в пятницу доходности казначейских облигаций США остались стабильными, так как трейдеры ожидали публикации ключевых данных по рынку труда.
Доходности 10-летних казначейских облигаций США, которые являются основным ориентиром для ипотек, автокредитов и кредитных карт, остались на уровне 4.6719%.
Краткосрочные и долгосрочные доходности также не изменились. Доходность 2-летних казначейских облигаций, которая более тесно связана с решениями Федеральной резервной системы по краткосрочным процентным ставкам, осталась на уровне 4.2431%. Доходность 30-летних казначейских облигаций, которая обычно реагирует на более широкие геополитические события, осталась на уровне 5.2189%.
Трейдеры ожидают публикации ключевых данных по рынку труда для более близкого взгляда на экономическую картину США и потенциальное влияние на решения Федеральной резервной системы по процентным ставкам.
Экономисты ожидают, что данные по неаграрным рабочим местам за июль покажут увеличение на 83,000 рабочих мест, в то время как уровень безработицы, как ожидается, останется на уровне 4.2%.
Дан Лакаль, главный экономист Tressis, заявил, что повышение ставок ФРС будет негативным для экономики, особенно повредит рынку труда.
«Нет смысла повышать ставки», - сказал Лакаль в интервью CNBC. Он добавил, что нет признаков перегрева в экономике США, и данные по базовому потребительскому индексу и PCE показывают, что повышение ставок не повлияет на цены на энергоносители.