Մերձավոր Արևելքի երկարատև հակամարտությունը, որը արդեն անցել է իր հինգերորդ ամիսը, սկսել է ազդել ԱՄՆ զինվորների հոգեկան առողջության վրա: USS Abraham Lincoln-ի վրա հոգեկան առողջության խնդիրները ճանաչվել են ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության կողմից, երբ հաղորդվել է, որ մի զինվորական ցած է նետվել նավի վրա երկարատև տեղակայման ընթացքում:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարեց, որ Հորմուզի նեղուցը շուտով կդառնա ԱՄՆ տարածք, սակայն Իրանը մերժեց այդ պնդումը: Թրամփը նաև խնդրել է Պենտագոնին նվազեցնել Հարավային Կորեայի հետ նախատեսված համատեղ ռազմական վարժանքները:
Միջազգային շուկաներում, Anthropic ընկերության եկամուտը երկրորդ եռամսյակում աճել է 14 անգամ, իսկ Google-ի մայր ընկերությունը՝ Alphabet-ը, այժմ Բերկշիր Հեթավեյի բաժնետոմսերի պորտֆելի երրորդ խոշոր բաժնետերը է:

Долгосрочный конфликт на Ближнем Востоке, который уже продолжается пять месяцев, начал сказываться на психическом здоровье американских солдат. Проблемы с психическим здоровьем на борту USS Abraham Lincoln были признаны командованием Центрального командования США после сообщений о том, что один моряк прыгнул за борт во время длительного развертывания авианосца на Ближнем Востоке.
Президент США Дональд Трамп заявил, что Ормузский пролив вскоре станет территорией США, однако это утверждение было опровергнуто Ираном. Трамп также попросил Пентагон сократить запланированные совместные военные учения с Южной Кореей.
На международных рынках доходы компании Anthropic во втором квартале выросли более чем в 14 раз, а материнская компания Google, Alphabet, теперь является третьим по величине активом в портфеле Berkshire Hathaway.