Ամիօ Բանկն առաջարկում է ներդրումային նոր հնարավորություն
Ամիօ Բանկն ընձեռում է ազատ միջոցները եկամտաբեր ներդրման վերածելու նոր հնարավորություն՝ օգոստոսի 17-ից մինչեւ հոկտեմբերի 23-ը տեղաբաշխելով 6 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր։
Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը 9.75% է, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային, արժեթղթի անվանական արժեքը՝ 100,000 դրամ, իսկ շրջանառության ժամկետ՝ 36 ամիս։
Պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել AMIO Mobile հավելվածով՝ առանց բանկ այցելելու։
Բանկից հայտնել են, որ արժեկտրոնային եկամուտը մինչեւ 2027 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ ազատված է եկամտային հարկից։ Պարտատոմսերը երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից՝ օրենքով սահմանված կարգով եւ չափով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ ԿԲ նախագահի 22.07.2026թ. թիվ 1/310 Ա որոշմամբ։ Ծրագրային ազդագրին եւ դրա լրացումներին ծանոթացեք այստեղ, իսկ թղթային տարբերակը կարող եք ձեռք բերել՝ այցելելով Ամիօ բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:

Банк AMIO предлагает новую возможность для инвестирования свободных средств, выпуская облигации на сумму 6 миллиардов драмов с 17 августа по 23 октября.
Годовая доходность облигаций составляет 9.75%, периодичность выплат купонов - квартальная, номинальная стоимость бумаги - 100,000 драмов, а срок обращения - 36 месяцев.
Облигации можно приобрести через мобильное приложение AMIO без посещения банка.
Банк сообщил, что доход от купонов освобожден от подоходного налога до 31 декабря 2027 года включительно. Облигации гарантированы Фондом гарантирования вкладов в установленном законом порядке и размере.
Программа облигаций зарегистрирована решением председателя Центрального банка РА от 22.07.2026 г. № 1/310 А. Ознакомьтесь с программой и ее дополнениями здесь, а бумажную версию можно получить, посетив любое отделение банка AMIO: