Ամիօ Բանկն առաջարկում է ներդրումային նոր հնարավորություն
Ամիօ Բանկն ընձեռում է ազատ միջոցները եկամտաբեր ներդրման վերածելու նոր հնարավորություն՝ օգոստոսի 17-ից մինչեւ հոկտեմբերի 23-ը տեղաբաշխելով 6 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր։
Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը 9.75% է, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային, արժեթղթի անվանական արժեքը՝ 100,000 դրամ, իսկ շրջանառության ժամկետ՝ 36 ամիս։
Պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել AMIO Mobile հավելվածով՝ առանց բանկ այցելելու։
Բանկից հայտնել են, որ արժեկտրոնային եկամուտը մինչեւ 2027 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ ազատված է եկամտային հարկից։ Պարտատոմսերը երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից՝ օրենքով սահմանված կարգով եւ չափով։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ ԿԲ նախագահի 22.07.2026թ. թիվ 1/310 Ա որոշմամբ։ Ծրագրային ազդագրին եւ դրա լրացումներին ծանոթացեք այստեղ, իսկ թղթային տարբերակը կարող եք ձեռք բերել՝ այցելելով Ամիօ բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:

AMIO Bank offers a new opportunity to invest free funds by issuing bonds worth 6 billion drams from August 17 to October 23.
The annual coupon yield of the bonds is 9.75%, with coupon payments made quarterly, a nominal value of 100,000 drams, and a maturity period of 36 months.
Bonds can be purchased through the AMIO Mobile app without visiting the bank.
The bank has announced that coupon income is exempt from income tax until December 31, 2027, inclusive. The bonds are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund in accordance with the law.
The bond program is registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of Armenia dated July 22, 2026, No. 1/310 A. You can familiarize yourself with the program and its additions here, and the paper version can be obtained by visiting any branch of AMIO Bank: