Ամիօ Բանկը, հրապարակային առաջարկի միջոցով, մեկնարկել է իր կողմից թողարկված անվանական, չփոխարկվող, արժեկտրոնային դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշի տեղաբաշխումը՝ ներդրողներին առաջարկելով եկամտաբեր և հուսալի ներդրումային գործիք:
Թողարկման պայմաններն են՝
- Թողարկման ծավալ՝ 3 մլրդ ՀՀ դրամ
- Պարտատոմսերի քանակ՝ 30,000
- Անվանական արժեք՝ 100,000 ՀՀ դրամ
- Արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 9.75%
- Արժեկտրոնի վճարման պարբերականություն՝ եռամսյակային
- Շրջանառության ժամկետ՝ 24 ամիս
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումը կշարունակվի մինչև 2026 թվականի օգոստոսի 31-ը, որից հետո դրանք կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում (AMX):
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել նաև AMIO Mobile հավելվածի միջոցով, որտեղ ներդրողները կարող են հետևել իրենց ներդրումներին և ծանոթանալ պարտատոմսերի ամբողջական նկարագրին:
Հիշեցնում ենք, որ ըստ ՀՀ գործող հարկային օրենսդրության՝ պարտատոմսերի կուպոնային եկամուտը մինչև 2027 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ ազատված է եկամտային հարկից:
Պարտատոմսերը հուսալի ֆինանսական գործիքներ են և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից՝ նույն սկզբունքով, ինչպես ավանդները:

Амио Банк размещает облигации в драмах
Амио Банк начал размещение очередного транша облигаций в драмах через публичное предложение, предлагая инвесторам прибыльный и надежный инвестиционный инструмент.
Условия выпуска:
• Объем выпуска: 3 млрд драм
• Количество облигаций: 30,000
• Номинальная стоимость: 100,000 драм
• Купонная доходность: 9.75%
• Частота выплаты купонов: ежеквартально
• Срок обращения: 24 месяца
Размещение облигаций будет продолжаться до 31 августа 2026 года, после чего они будут представлены для листинга на Армянской фондовой бирже (AMX).
Облигации также можно приобрести через мобильное приложение AMIO Mobile, где инвесторы могут отслеживать свои инвестиции и ознакомиться с полным описанием облигаций.
Напоминаем, что согласно действующему налоговому законодательству Армении, купонный доход по облигациям освобожден от подоходного налога до 31 декабря 2027 года.
Облигации являются надежными финансовыми инструментами и гарантированы Фондом гарантирования возврата вкладов на тех же принципах, что и вклады.
Программный проспект облигаций зарегистрирован решением президента ЦБ Армении от 13.08.2025 г. № 1/289 А.