Ամսի 21-ին Հայաստանի տնտեսության նախարար Գևորգ Պապոյանը այցելել է «A&M Rare» (RARE WATER) ընկերություն, որը գտնվում է Կոտայքի մարզում: Նախարարն ընկերության տնօրենին ուղեկցությամբ այցելել է գործարան և ծանոթացել արտադրական գործընթացին և առկա հզորություններին:
Գործարանը լիովին ավտոմատացված է, համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին և оснащено современным оборудованием для розлива натуральной родниковой и минеральной воды. Ընկերության արտադրական հզորությունը կազմում է 24,000 շիշ ժամում, իսկ աշխատակիցների թիվը՝ մոտ 50 մարդ:
Նախագծի շրջանակներում արդեն ներդրվել է ավելի քան 40 միլիոն եվրո, որը ամբողջությամբ ֆինանսավորվել է արտասահմանյան կապիտալով: Ընկերության արտադրանքը արտահանվում է Սաուդյան Արաբիա, ԱՄՆ, Ռուսաստանի Դաշնություն, Քուվեյթ, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ և Շվեյցարիա:
Արտադրանքը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին, անհրաժեշտ է արտահանման համար, և ունի համապատասխան սերտիֆիկատներ: Ընկերությունը ծրագրում է շարունակել ընդլայնել իր ներկայությունը միջազգային շուկաներում՝ արտահանման աշխարհագրության բազմազանմամբ և նոր շուկաներ մուտք գործելով:

21 августа министр экономики РА Геворг Папоян посетил компанию "A&M Rare" (RARE WATER), расположенную в Котайкской области. В сопровождении директора компании министр осмотрел завод и ознакомился с производственным процессом и имеющимися мощностями:
Завод полностью автоматизирован, соответствует международным стандартам и оснащен современным оборудованием для розлива натуральной родниковой и минеральной воды. Производственная мощность завода составляет 24 000 бутылок в час, а численность сотрудников - около 50 человек:
В рамках проекта уже инвестировано более 40 миллионов евро полностью за счет иностранного капитала. Продукция компании экспортируется в Саудовскую Аравию, США, Российскую Федерацию, Кувейт, Объединенные Арабские Эмираты и Швейцарию:
Продукция соответствует международным стандартам, необходимым для экспорта, и имеет соответствующие сертификаты. Компания планирует и дальше расширять свое присутствие на международных рынках за счет диверсификации географии экспорта и выхода на новые рынки: