Ամսի 21-ին Հայաստանի տնտեսության նախարար Գևորգ Պապոյանը այցելել է «A&M Rare» (RARE WATER) ընկերություն, որը գտնվում է Կոտայքի մարզում: Նախարարն ընկերության տնօրենին ուղեկցությամբ այցելել է գործարան և ծանոթացել արտադրական գործընթացին և առկա հզորություններին:
Գործարանը լիովին ավտոմատացված է, համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին և оснащено современным оборудованием для розлива натуральной родниковой и минеральной воды. Ընկերության արտադրական հզորությունը կազմում է 24,000 շիշ ժամում, իսկ աշխատակիցների թիվը՝ մոտ 50 մարդ:
Նախագծի շրջանակներում արդեն ներդրվել է ավելի քան 40 միլիոն եվրո, որը ամբողջությամբ ֆինանսավորվել է արտասահմանյան կապիտալով: Ընկերության արտադրանքը արտահանվում է Սաուդյան Արաբիա, ԱՄՆ, Ռուսաստանի Դաշնություն, Քուվեյթ, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ և Շվեյցարիա:
Արտադրանքը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին, անհրաժեշտ է արտահանման համար, և ունի համապատասխան սերտիֆիկատներ: Ընկերությունը ծրագրում է շարունակել ընդլայնել իր ներկայությունը միջազգային շուկաներում՝ արտահանման աշխարհագրության բազմազանմամբ և նոր շուկաներ մուտք գործելով:

On August 21, the Minister of Economy of Armenia, Gevorg Papoyan, visited the company "A&M Rare" (RARE WATER), located in the Kotayk region. Accompanied by the company's director, the minister toured the factory and learned about the production process and existing capacities:
The factory is fully automated, meets international standards, and is equipped with modern equipment for bottling natural spring and mineral water. The production capacity of the factory is 24,000 bottles per hour, and the number of employees is about 50:
Over 40 million euros have already been invested in the project entirely through foreign capital. The company's products are exported to Saudi Arabia, the USA, the Russian Federation, Kuwait, the United Arab Emirates, and Switzerland:
The products meet the international standards required for export and have the necessary certificates. The company plans to continue expanding its presence in international markets by diversifying its export geography and entering new markets: