Ակցիաների շուկան այսօր՝ ուղիղ եթերում
Ակցիաների ֆյուչերսները քիչ փոփոխվել են հինգշաբթի երեկոյան՝ ռեկորդային նստաշրջանից հետո, երբ երեք հիմնական ցուցանիշներից երկուսը պատրաստվում են իրենց երրորդ անընդմեջ շաբաթական առաջընթացին:
S&P 500 ֆյուչերսները առևտրի ընթացքում փոքր-ինչ բարձր էին, ինչպես նաև Nasdaq-100 ֆյուչերսները: Dow Jones Industrial Average ֆյուչերսները բարձրացել են ընդամենը 4 միավոր:
S&P 500-ը հինգշաբթի օրը հասել է 7,816.70-ի բոլոր ժամանակների բարձրագույն մակարդակի: Ցուցանիշը նաև փակվել է ռեկորդային ցուցանիշով:
Տեխնոլոգիական և հաղորդակցման ծառայությունների ոլորտները եղել են ցուցանիշի մեծ հաղթողներից, աճելով մոտ 1%:
Ասիայում, Ճապոնիայի Nikkei 225-ը ավելացել է 0.75%-ով, մինչդեռ Topix-ը բարձրացել է 0.23%-ով: Հարավային Կորեայի Kospi-ն բացման պահին բարձրացել է 2.54%-ով, մինչդեռ փոքր կապիտալ Kosdaq-ը աճել է 1.10%-ով:
«Շուկան այժմ ճիշտ է բարձր տրամադրության մեջ», - ասել է Partners Group-ի գլխավոր ներդրումային ռազմավար Անաստասիա Ամորոսոն CNBC-ի «Closing Bell» հաղորդման ընթացքում, նշելով կորպորատիվ եկամուտների ուժեղությունը:
90%-ից ավելի S&P 500 ընկերություններ արդեն հրապարակել են երկրորդ եռամսյակի արդյունքները, իսկ եկամուտների աճը նախորդ տարվա համեմատ կազմում է մոտ 50%:
Ամորոսոն նաև նշել է, որ ծրագրային ապահովումը «վերականգնվել և աճել է... կարծում եմ, շուկան հասկացավ, որ, հնարավոր է, մենք ճիշտ չենք գնահատել այդ ռիսկերը»: Իրոք, iShares Expanded Tech-Software Sector ETF (IGV)-ն վերջին վեց ամիսների ընթացքում աճել է մոտ 28%-ով:
Հինգշաբթի օրն S&P 500-ը և Nasdaq Composite-ը գտնվում էին իրենց երրորդ անընդմեջ շաբաթական առաջընթացի ուղու վրա:
Ուրբաթ օրը մեծ եկամուտներ չեն սպասվում, սակայն ներդրողները կդիտեն հուլիսի մանրածախ վաճառքի տվյալները:

Фьючерсы на акции немного изменились в четверг вечером после рекордной сессии, когда два из трех основных индексов готовятся к третьему подряд недельному росту.
Фьючерсы S&P 500 торговались чуть выше нуля, как и фьючерсы Nasdaq-100. Фьючерсы Dow Jones Industrial Average выросли всего на 4 пункта.
S&P 500 в четверг достиг внутридневного рекорда в 7,816.70. Индекс также закрылся на рекордном уровне.
Секторы технологий и коммуникационных услуг стали одними из крупных победителей в индексе, увеличившись примерно на 1% каждый.
В Азии японский Nikkei 225 добавил более 0.75%, в то время как Topix вырос на 0.23%. Южнокорейский Kospi открылся с ростом на 2.54%, в то время как малые компании Kosdaq выросли на 1.10%. Австралийский индекс S&P/ASX 200 снизился на 0.63%.
«Рынок сейчас правильно оптимистичен», - сказала Анастасия Аморосо, главный инвестиционный стратег Partners Group, в интервью CNBC в программе «Closing Bell», отметив силу корпоративных доходов.
Более 90% компаний S&P 500 уже опубликовали результаты второго квартала, и рост доходов по сравнению с прошлым годом составляет около 50%, согласно FactSet.
Аморосо также отметила, что программное обеспечение «восстановилось и возросло... Я думаю, рынок осознал, что, возможно, мы не адекватно оценили эти риски». Действительно, ETF iShares Expanded Tech-Software Sector (IGV) вырос примерно на 28% за последние шесть месяцев.
Рост в четверг поставил S&P 500 и Nasdaq Composite на путь к третьему подряд недельному росту. В пятницу ожидается, что первый из них вырастет на 0.5%, в то время как второй увеличится на 0.4%. Тем временем Dow снизился на 0.4% на этой неделе.
В пятницу не ожидается крупных доходов, но инвесторы обратят внимание на данные о розничных продажах за июль.