Ակցիաների շուկան այսօր՝ ուղիղ եթերում
Ակցիաների ֆյուչերսները քիչ փոփոխվել են հինգշաբթի երեկոյան՝ ռեկորդային նստաշրջանից հետո, երբ երեք հիմնական ցուցանիշներից երկուսը պատրաստվում են իրենց երրորդ անընդմեջ շաբաթական առաջընթացին:
S&P 500 ֆյուչերսները առևտրի ընթացքում փոքր-ինչ բարձր էին, ինչպես նաև Nasdaq-100 ֆյուչերսները: Dow Jones Industrial Average ֆյուչերսները բարձրացել են ընդամենը 4 միավոր:
S&P 500-ը հինգշաբթի օրը հասել է 7,816.70-ի բոլոր ժամանակների բարձրագույն մակարդակի: Ցուցանիշը նաև փակվել է ռեկորդային ցուցանիշով:
Տեխնոլոգիական և հաղորդակցման ծառայությունների ոլորտները եղել են ցուցանիշի մեծ հաղթողներից, աճելով մոտ 1%:
Ասիայում, Ճապոնիայի Nikkei 225-ը ավելացել է 0.75%-ով, մինչդեռ Topix-ը բարձրացել է 0.23%-ով: Հարավային Կորեայի Kospi-ն բացման պահին բարձրացել է 2.54%-ով, մինչդեռ փոքր կապիտալ Kosdaq-ը աճել է 1.10%-ով:
«Շուկան այժմ ճիշտ է բարձր տրամադրության մեջ», - ասել է Partners Group-ի գլխավոր ներդրումային ռազմավար Անաստասիա Ամորոսոն CNBC-ի «Closing Bell» հաղորդման ընթացքում, նշելով կորպորատիվ եկամուտների ուժեղությունը:
90%-ից ավելի S&P 500 ընկերություններ արդեն հրապարակել են երկրորդ եռամսյակի արդյունքները, իսկ եկամուտների աճը նախորդ տարվա համեմատ կազմում է մոտ 50%:
Ամորոսոն նաև նշել է, որ ծրագրային ապահովումը «վերականգնվել և աճել է... կարծում եմ, շուկան հասկացավ, որ, հնարավոր է, մենք ճիշտ չենք գնահատել այդ ռիսկերը»: Իրոք, iShares Expanded Tech-Software Sector ETF (IGV)-ն վերջին վեց ամիսների ընթացքում աճել է մոտ 28%-ով:
Հինգշաբթի օրն S&P 500-ը և Nasdaq Composite-ը գտնվում էին իրենց երրորդ անընդմեջ շաբաթական առաջընթացի ուղու վրա:
Ուրբաթ օրը մեծ եկամուտներ չեն սպասվում, սակայն ներդրողները կդիտեն հուլիսի մանրածախ վաճառքի տվյալները:

Stock market today: Live updates
Stock futures were little changed on Thursday night after a record-setting session, with two of the three major benchmarks on pace for their third consecutive weekly advance.
S&P 500 futures traded just above the flatline along with Nasdaq-100 futures. Dow Jones Industrial Average futures rose just 4 points.
The S&P 500 on Thursday hit an intraday all-time high of 7,816.70. The benchmark also closed at a record.
The tech and communication services sectors were among the big winners in the index, rising roughly 1% each.
In Asia, Japan's Nikkei 225 added over 0.75% while the Topix rose 0.23%. South Korea's Kospi advanced 2.54% at open, while the small-cap Kosdaq gained 1.10%. Australia's benchmark S&P/ASX 200 was 0.63% lower.
"The market is appropriately bullish right now," Anastasia Amoroso, chief investment strategist at Partners Group, told CNBC's "Closing Bell" in an interview, noting the strength in corporate earnings.
With more than 90% of S&P 500 companies having posted second-quarter results, earnings growth from the year-earlier period is tracking around 50%, according to FactSet.
Amoroso also noted that software has "rallied and rebounded … I think the market came to the realization that maybe we did not appropriately price in those risks." Indeed, the iShares Expanded Tech-Software Sector ETF (IGV) is up around 28% over the past six months after tumbling more than 24% in the first quarter.
Thursday's gain put the S&P 500 and Nasdaq Composite on pace for their third straight weekly advances. Heading into Friday's session, the former is up 0.5%, while the latter has advanced 0.4%. The Dow, meanwhile, is down 0.4% week to date.
There are no major earnings due Friday, but investors will have a look at July retail sales figures at 8:30 a.m. ET.