Ակբա բանկը՝ առաջինը Հայաստանում 1 միլիոն քարտերով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Ակբա բանկը ավելի քան 5 տարի շարունակ պահպանել է ղեկավար դիրքը Հայաստանի քարտային շուկայում: 2026 թվականի մայիսին բանկի քարտերի թիվը գերազանցեց 1 միլիոնը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Բանկը զբաղեցնում է առաջին տեղը Հայաստանում՝ ըստ թողարկված քարտերի թվի և դրանցով իրականացված գործառնությունների ծավալի: Բանկը շարունակաբար զարգացնում է քարտային ծառայությունները և լուծումները, որոնք առաջարկում է հաճախորդներին:
2025 թվականին Ակբա բանկի քարտերով իրականացված վճարային գործառնությունների ծավալը գերազանցել է 1.9 տրիլիոն դրամ, ինչը արտացոլում է հաճախորդների բարձր վստահությունը և քարտերի ակտիվ օգտագործումը:
Ակբա բանկը միակն է Հայաստանում, որը թողարկում է 5 վճարային համակարգերի քարտեր, իսկ սպասարկում է 6 վճարային համակարգերի քարտեր, ապահովելով լայն հնարավորություններ վճարումների համար Հայաստանում և ամբողջ աշխարհում:
Ակբա բանկը շարունակելու է զարգացնել իր քարտային ծառայությունները՝ առաջարկելով հաճախորդներին անվտանգ, հարմար և միջազգային չափանիշներին համապատասխան ֆինանսական լուծումներ:

Акба банк — первый в Армении с более чем 1 миллионом карт
ЕРЕВАН, 17 августа. /АРКА/. Акба банк более 5 лет подряд продолжает сохранять лидирующую позицию на карточном рынке Армении. В мае 2026 года количество карт банка превысило отметку в 1 миллион, сообщает пресс-служба банка.
Банк занимает первое место в Армении по количеству выпущенных карт и по доле объема операций по ним. Банк непрерывно развивает карточные услуги и решения, предлагаемые клиентам.
В течение 2025 года объем платежных операций, осуществленных с использованием карт Акба банка, превысил 1,9 трлн драмов, отражая высокий уровень доверия клиентов и активное использование выданных карт.
Акба банк — единственный в Армении, который выпускает карты 5 платежных систем, а обслуживает карты 6 платежных систем, обеспечивая широкие возможности для платежей в Армении и по всему миру.
Акба банк продолжит развивать свои карточные услуги, предлагая клиентам безопасные, удобные и соответствующие международным стандартам финансовые решения.