Ակբա բանկը՝ առաջինը Հայաստանում 1 միլիոն քարտերով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/ Ակբա բանկը ավելի քան 5 տարի շարունակ պահպանել է ղեկավար դիրքը Հայաստանի քարտային շուկայում: 2026 թվականի մայիսին բանկի քարտերի թիվը գերազանցեց 1 միլիոնը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Բանկը զբաղեցնում է առաջին տեղը Հայաստանում՝ ըստ թողարկված քարտերի թվի և դրանցով իրականացված գործառնությունների ծավալի: Բանկը շարունակաբար զարգացնում է քարտային ծառայությունները և լուծումները, որոնք առաջարկում է հաճախորդներին:
2025 թվականին Ակբա բանկի քարտերով իրականացված վճարային գործառնությունների ծավալը գերազանցել է 1.9 տրիլիոն դրամ, ինչը արտացոլում է հաճախորդների բարձր վստահությունը և քարտերի ակտիվ օգտագործումը:
Ակբա բանկը միակն է Հայաստանում, որը թողարկում է 5 վճարային համակարգերի քարտեր, իսկ սպասարկում է 6 վճարային համակարգերի քարտեր, ապահովելով լայն հնարավորություններ վճարումների համար Հայաստանում և ամբողջ աշխարհում:
Ակբա բանկը շարունակելու է զարգացնել իր քարտային ծառայությունները՝ առաջարկելով հաճախորդներին անվտանգ, հարմար և միջազգային չափանիշներին համապատասխան ֆինանսական լուծումներ:

Acba Bank Becomes the First in Armenia with Over 1 Million Cards
YEREVAN, August 17. /ARKA/. Acba Bank has maintained its leading position in the card market of Armenia for over 5 years. In May 2026, the number of cards issued by the bank exceeded 1 million, according to the bank's press service.
The bank ranks first in Armenia in terms of the number of cards issued and the volume of transactions conducted with them. It continuously develops card services and solutions offered to clients.
In 2025, the volume of payment transactions made using Acba Bank cards exceeded 1.9 trillion drams, reflecting a high level of customer trust and active use of the issued cards.
Acba Bank is the only bank in Armenia that issues cards for 5 payment systems and services cards for 6 payment systems, providing extensive payment opportunities in Armenia and worldwide.
Acba Bank will continue to develop its card services, offering clients safe, convenient, and internationally compliant financial solutions.