AI տվյալների կենտրոնների դեմ բողոքը հայտնվում է ամենուր՝ գովազդներից մինչև ընտրություններ
Ընտրությունների մոտեցմամբ, AI տվյալների կենտրոնների դեմ բողոքը դառնում է երկու կուսակցությունների համախմբող խնդիր
Ամերիկայի մի շարք նահանգներում, որտեղ մոտ երեք ամիս մնացել է միջանկյալ ընտրություններին, AI տվյալների կենտրոնների դեմ բողոքը դառնում է երկու կուսակցությունների համախմբող խնդիր։
Մեծ առաջնային ընտրությունների օրը, երկու խմիչքների ընկերություններ օգտվելով տվյալների կենտրոնների դեմ բողոքից, թողարկել են սատիրիկ գովազդ, որը վերաբերում է այդ հաստատությունների ջրի օգտագործմանը։
Այդ օրը Ֆլորիդայի Հանրապետական կուսակցության gubernatorial առաջնային ընտրություններում գլխավոր թեկնածուներից մեկը՝ ներկայացուցիչ Բայրոն Դոնալդսը, հաղթեց, սակայն առաջարկեց սահմանափակումներ տվյալների կենտրոնների համար։
Նույն օրը Պենսիլվանիայի դեմոկրատական նահանգապետ Ջոշ Շապիրոն ստորագրեց գործադիր հրաման, որը սահմանում է խիստ չափանիշներ տվյալների կենտրոնների զարգացման համար իր նահանգում։

Недовольство центрами данных ИИ проявляется повсюду — от рекламы до выборов
С приближением выборов недовольство центрами данных ИИ становится объединяющей проблемой для обеих партий
С приближением промежуточных выборов в США, недовольство центрами данных ИИ становится объединяющей проблемой для обеих партий в ряде штатов.
В день крупных первичных выборов две компании по производству напитков воспользовались недовольством центрами данных и выпустили сатирическую рекламу о потреблении воды этими учреждениями.
В этот же день на первичных выборах республиканцев во Флориде победил представитель Байрон Дональдс, который предложил ограничения для центров данных.
В тот же день губернатор Пенсильвании Джош Шапиро подписал указ, устанавливающий строгие стандарты для развития центров данных в своем штате.