ԵՐԵՎԱՆ, 26 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. AGE S.A. հայտարարում է, որ կնքել է իրավաբանական պարտավորող համաձայնագիր Dhabi Group-ի հետ՝ ձեռք բերելու Terabank-ը և The Biltmore Tbilisi հյուրանոցը Վրաստանում:
AGE S.A.՝ Լյուքսեմբուրգում գրանցվածHolding ընկերություն, գործում է Arins Group LLC էկոհամակարգում, որը հանդիսանում է Հայաստանի առաջատար ֆինանսականHolding ընկերությունը: Ընկերության դուստր ձեռնարկությունները առաջարկում են բանկային, ապահովագրական և այլ ֆինանսական ծառայություններ:
Այս գործարքը համապատասխանում է AGE S.A.-ի ռազմավարական նպատակներին՝ ընդլայնելու իր ներկայությունը եվրոպական և միջազգային շուկաներում, ընդլայնելու ծառայությունների շրջանակը և ամրապնդելու տնտեսական կապերը:
Վրաստանը ընտրվել է որպես տարածաշրջանային ընդլայնման առաջնային շուկա՝ շնորհիվ կայուն տնտեսական աճի, հավասարակշռված макроэкономической политики և արդյունավետ ֆինանսական վերահսկողության:
Terabank-ի ձեռքբերումը ակնկալվում է, որ կնպաստի բանկի դիրքերի ամրապնդմանը փոքր և միջին ձեռնարկությունների (SME) հատվածում:
The Biltmore Tbilisi հյուրանոցը (5*)՝ նշանավոր շենք Թբիլիսիում, հանդիսանում է ռազմավարական ներդրում զբոսաշրջության ոլորտում:

ЕРЕВАН, 26 августа. /АРКА/. AGE S.A. объявляет о заключении юридически обязывающего соглашения с Dhabi Group о приобретении АО Terabank и отеля The Biltmore Tbilisi в Грузии.
AGE S.A. — холдинговая компания со штаб-квартирой в Люксембурге, осуществляющая деятельность в экосистеме Arins Group LLC, ведущей финансовой холдинговой компании со штаб-квартирой в Армении. Дочерние компании Группы предоставляют банковские, страховые и другие финансовые услуги.
Данная сделка соответствует стратегическому стремлению AGE S.A. совместно с Arins Group LLC усиливать свое присутствие на европейском и международном рынках, расширять спектр предлагаемых услуг и укреплять экономические связи.
Грузия была выбрана в качестве приоритетного рынка для региональной экспансии благодаря устойчивой динамике экономического роста, взвешенной и сбалансированной макроэкономической политике, а также эффективному надзору за финансовым сектором.
Ожидается, что приобретение JSC Terabank создаст значительные возможности для укрепления позиций банка в сегменте малого и среднего бизнеса (SME).
Отель «Билтмор Тбилиси» (5*), знаковое здание в Тбилиси, отражает долгосрочную приверженность AGE S.A. экономическому развитию страны.