Լյուքսեմբուրգյան AGE S.A. ընկերությունը, որը գործում է "Արինս Գрупպ" (Arins Group LLC) էկոհամակարգում, հայտարարել է, որ կնքել է պարտավորեցնող համաձայնագիր Dhabi Group-ի հետ՝ ձեռք բերելու Տերաբանկ (JSC Terabank) և The Biltmore Tbilisi հյուրանոցը Վրաստանում:
Համաձայն ԱրմԻնֆո-ի հաղորդման, գործարքը ենթակա է կարգավորող մարմինների հաստատմանը: Այս գործարքը համապատասխանում է AGE S.A.-ի (համագործակցելով "Արինս Գрупպ"-ի հետ) նպատակներին՝ ընդլայնելու իր ներկայությունը Եվրոպայում և միջազգային մակարդակում, ամրապնդելու առաջարկվող ծառայությունների սպեկտրը և խորացնելու տնտեսական կապերը հիմնական շուկաներում:
Վրաստանը ընտրվել է որպես տարածաշրջանային ընդլայնման առաջնային շուկա՝ բարձր տնտեսական աճի դինամիկայի, հավաստի և հավասարակշռված մակրոտնտեսական քաղաքականության և ֆինանսական հատվածի արդյունավետ վերահսկողության շնորհիվ:
Տերաբանկի ձեռքբերումը կստեղծի նշանակալի հնարավորություններ փոքր և միջին ձեռնարկությունների (SME) հատվածում, կширի կորպորատիվ բանկային ծառայությունների առաջարկը և կկառուցի մասշտաբային մանրածախ ֆրանշիզա Վրաստանում:
Հինգ աստղանի The Biltmore Tbilisi հյուրանոցը, որը նշանավոր շենք է Թբիլիսիում, ռազմավարական ներդրում է Վրաստանի հյուրանոցային և զբոսաշրջային ոլորտում:

Люксембургская холдинговая компания AGE S.A., работающая в экосистеме ООО "Аринс Групп" (Arins Group LLC), объявляет о заключении обязывающего соглашения с Dhabi Group о приобретении АО "Терабанк" (JSC Terabank) и отеля The Biltmore Tbilisi в Грузии:
Как отмечается в предоставленном АрмИнфо сообщении AGE S.A., сделка подлежит одобрению со стороны регулирующих органов. Данная сделка соответствует стремлению AGE S.A. (совместно с ООО "Аринс Групп") расширить свое присутствие в Европе и на международном уровне, укрепить спектр предлагаемых услуг и углубить экономические связи на ключевых рынках:
Грузия была выбрана в качестве приоритетного рынка для регионального расширения благодаря высокой динамике экономического роста, проверенной и сбалансированной макроэкономической политике, а также эффективному надзору за финансовым сектором:
Для Группы вполне естественно начать международную экспансию именно с соседней Грузии. Ожидается, что приобретение АО "Терабанк" создаст значительные возможности для укрепления позиций в сегменте малого и среднего бизнеса (SME), расширения предложений в сфере корпоративного банкинга и построения масштабируемой розничной франшизы в Грузии:
Пятизвездочный отель The Biltmore Tbilisi, являющийся знаковым зданием в Тбилиси, представляет собой стратегическую инвестицию в сектор гостеприимства и туризма Грузии: