Գյումրիում դեսպանահավաքի քննարկումները եզրափակվել են ՀՀ դիվանագիտական ծառայության կազմակերպման ու կատարելագործման թեմաներով:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի էջից:
«Նախարար Միրզոյանը մի շարք գործընկերների պարգևատրել է ճգնաժամային իրավիճակում ՀՀ քաղաքացիներին աջակցության գործընթացում իրականացված ծավալուն աշխատանքների համար»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գյումրիում ընթացող դեսպանաժողովի շրջանակներում օգոստոսի 30-ին քննարկվել են ՀՀ դիվանագիտական ծառայության կազմակերպման, այդ թվում՝ իրավական, ֆինանսական և վարչատնտեսական բնույթի հարցեր:

Discussions in Gyumri have concluded on the organization and improvement of Armenia's diplomatic service.
This was reported by the press secretary of the Armenian Ministry of Foreign Affairs.
"Minister Mirzoyan awarded several partners for the extensive work carried out in the process of supporting Armenian citizens during crisis situations," the statement reads.
Earlier, we reported that within the framework of the ongoing diplomatic conference in Gyumri, discussions on the organization of Armenia's diplomatic service, including legal, financial, and administrative issues, took place on August 30.