Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան կուղարկվեն 11 վագոն ցորեն և 4 վագոն գարի
Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան կուղարկվեն 11 վագոն ցորեն և 4 վագոն գարի։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ՝ 11 վագոն ցորեն՝ 1108 տոննա ընդհանուր քաշով, և 4 վագոն գարի՝ 273 տոննա ընդհանուր քաշով, օգոստոսի 21-ին Բալաջարի կայարանից կուղարկվեն Բյոյուք-Քեսիքի ուղղությամբ։
Նշենք, որ մինչ օրս Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարանցմամբ ուղարկվել են ավելի քան 47 հազար տոննա հացահատիկ, մոտ 9 հազար տոննա պարարտանյութ, 1136 տոննա պրոպան, 133 տոննա ալյումին, 1114 տոննա ածուխ և 67 տոննա փայտանյութ։
Միևնույն ժամանակ մինչ օրս Ադրբեջանից Հայաստան են արտահանվել մոտ 15 հազար տոննա դիզելային վառելիք և ԱԻ-92 ու ԱԻ-95 մակնիշի մոտ 5000 տոննա բենզին։

11 wagons of wheat and 4 wagons of barley will be sent from Russia to Armenia via Azerbaijan. According to Azerbaijani media reports, 11 wagons of wheat weighing a total of 1108 tons and 4 wagons of barley weighing a total of 273 tons will be dispatched on August 21 from the Balajari station towards Buyuk-Kesik.
It should be noted that so far, over 47 thousand tons of grain, about 9 thousand tons of fertilizers, 1136 tons of propane, 133 tons of aluminum, 1114 tons of coal, and 67 tons of wood have been sent from Russia to Armenia via Azerbaijan.
At the same time, about 15 thousand tons of diesel fuel and around 5000 tons of gasoline of AI-92 and AI-95 grades have been exported from Azerbaijan to Armenia.