Ադրբեջանը, Վրաստանը, Թուրքիան և Բուլղարիան բանակցություններ են անցկացնում էլեկտրաէներգիայի վերգետնյա տարանցիկ միջանցք ստեղծելու շուրջ, ադրբեջանական APA գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման փոխնախարարը:
Ինգա Փխալաձեի խոսքով՝ նոր նախաձեռնությունը Վրաստանի տարածքով կապահովի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը ցանկացած շահագրգիռ երկրից, առաջին հերթին՝ հարևան երկրներից, դեպի Եվրոպա:
«Տնտեսական տեսանկյունից սա շատ կարևոր և հետաքրքիր նախաձեռնություն է, քանի որ, տարանցման հետ մեկտեղ, Վրաստանը նաև կարտահանի սեփական էլեկտրաէներգիան, ինչն էլ իր հերթին կաջակցի տեղական բիզնեսին և երկրում էներգետիկ ոլորտի բարձր մակարդակի զարգացմանը», - ասել է փոխնախարարը:

Azerbaijan, Georgia, Turkey, and Bulgaria are in discussions to create a transit corridor for electricity, as reported by the Azerbaijani APA agency, announced Georgia's Deputy Minister of Economy and Sustainable Development, Inga Pkhaladze:
According to Pkhaladze, the new initiative will ensure electricity supplies through Georgia from any interested country, primarily neighboring countries, to Europe:
“Economically, this is a very important and interesting initiative, as, alongside transit, Georgia will also export its own electricity, which in turn will support local businesses and the high level of development in the energy sector in the country,” said the deputy minister: