Ադրբեջանը դատի է տվել CNN-ին
Ադրբեջանը դատի է տվել CNN հեռուստաընկերությանը՝ մեղադրելով այն իր տարածքում իսրայելական զորքերի տեղակայման և դրանց Իրանի դեմ օգտագործելու մասին իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ տարածելու մեջ:
Ադրբեջանական մամուլը հաղորդում է, որ այս դատական գործընթացը սկսվել է այն բանից հետո, երբ CNN-ը հրապարակել է տեղեկություններ, որոնք, ըստ Ադրբեջանի, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Ադրբեջանի իշխանությունները պնդում են, որ նման տեղեկությունները վնասում են երկրի հեղինակությանը և կարող են հանգեցնել միջազգային հարաբերությունների վատթարացման:

Азербайджан подал в суд на CNN
Азербайджан подал в суд на телеканал CNN, обвиняя его в распространении недостоверной информации о размещении израильских войск на своей территории и их использовании против Ирана.
Азербайджанские СМИ сообщают, что этот судебный процесс был инициирован после того, как CNN опубликовал информацию, которая, по мнению Азербайджана, не соответствует действительности.
Азербайджанские власти утверждают, что такая информация наносит ущерб репутации страны и может привести к ухудшению международных отношений.