Աբու Դաբի պետական ներդրումային հիմնադրամները պահպանում են իրենց դիրքերը Bitcoin ETF-ներում
Երկու Աբու Դաբի պետական ներդրումային հիմնադրամներ պահպանում են իրենց մեծ դիրքերը BlackRock-ի Bitcoin ETF-ում երկրորդ եռամսյակում, չնայած կրիպտո գների անկմանը այդ ժամանակահատվածում:
Մուբադալա ներդրումային ընկերությունը հունիսի 30-ի դրությամբ հաղորդել է 14.72 միլիոն բաժնետոմսերի (IBIT) սեփականության մասին, որի արժեքը կազմում էր մոտ $490 միլիոն, ըստ ուրբաթ օրը հրապարակված կարգավորող փաստաթղթի: Այս դիրքը չփոխվեց նախորդ եռամսյակից և զբաղեցնում էր Մուբադալայի 13F պորտֆելի երկրորդ ամենամեծ դիրքը:
Այն հաջորդեց Աբու Դաբի ներդրումային խորհրդի (ԱԴԻԿ) հինգշաբթի օրը հրապարակված փաստաթղթին, ըստ որի հիմնադրամը 8.22 միլիոն IBIT բաժնետոմսեր էր պահում, որոնց արժեքը կազմում էր $273.6 միլիոն, նույնպես չփոխված առաջին եռամսյակից: IBIT-ը ԱԴԻԿ-ի 13F պորտֆելի ամենամեծ դիրքն էր:

Mubadala Investment Company reported owning 14.72 million shares of the iShares Bitcoin Trust (IBIT) as of June 30, worth about $490 million at the time, according to a Friday regulatory filing. The position was unchanged from the previous quarter and ranked as the second-largest holding in Mubadala’s 13F portfolio:
That followed a Thursday filing from the Abu Dhabi Investment Council (ADIC), which held 8.22 million IBIT shares worth $273.6 million at the time, also unchanged from the first quarter. IBIT was the largest position disclosed in ADIC’s 13F portfolio: