Աբու Դաբի պետական ներդրումային հիմնադրամները պահպանում են իրենց դիրքերը Bitcoin ETF-ներում
Երկու Աբու Դաբի պետական ներդրումային հիմնադրամներ պահպանում են իրենց մեծ դիրքերը BlackRock-ի Bitcoin ETF-ում երկրորդ եռամսյակում, չնայած կրիպտո գների անկմանը այդ ժամանակահատվածում:
Մուբադալա ներդրումային ընկերությունը հունիսի 30-ի դրությամբ հաղորդել է 14.72 միլիոն բաժնետոմսերի (IBIT) սեփականության մասին, որի արժեքը կազմում էր մոտ $490 միլիոն, ըստ ուրբաթ օրը հրապարակված կարգավորող փաստաթղթի: Այս դիրքը չփոխվեց նախորդ եռամսյակից և զբաղեցնում էր Մուբադալայի 13F պորտֆելի երկրորդ ամենամեծ դիրքը:
Այն հաջորդեց Աբու Դաբի ներդրումային խորհրդի (ԱԴԻԿ) հինգշաբթի օրը հրապարակված փաստաթղթին, ըստ որի հիմնադրամը 8.22 միլիոն IBIT բաժնետոմսեր էր պահում, որոնց արժեքը կազմում էր $273.6 միլիոն, նույնպես չփոխված առաջին եռամսյակից: IBIT-ը ԱԴԻԿ-ի 13F պորտֆելի ամենամեծ դիրքն էր:

Государственные инвестиционные фонды Абу-Даби сохраняют свои позиции в Bitcoin ETF
Два государственных инвестиционных фонда Абу-Даби сохранили свои крупные позиции в Bitcoin ETF от BlackRock во втором квартале, несмотря на падение криптовалютных цен в этот период:
Компания Mubadala Investment сообщила о наличии 14.72 миллиона акций iShares Bitcoin Trust (IBIT) на 30 июня, стоимость которых на тот момент составила около $490 миллионов, согласно пятничному регуляторному отчету. Эта позиция осталась неизменной по сравнению с предыдущим кварталом и заняла второе место в портфеле 13F Mubadala:
Это последовало за отчетом, опубликованным в четверг Абу-Дабийским инвестиционным советом (ADIC), который держал 8.22 миллиона акций IBIT стоимостью $273.6 миллиона, также без изменений по сравнению с первым кварталом. IBIT была крупнейшей позицией, раскрытой в портфеле 13F ADIC: