200 մլն արժողությամբ գույքի օտարումը և փողերի լվացումը՝ 3 անձի դեմ քրեական վարույթ
Քննչական կոմիտեից հաղորդում են, որ ավարտվել է շուրջ 200 մլն արժողությամբ գույքն օտարելու և փողերի լվացմանն օժանդակելու համար 3 անձի մասով նախաքննությունը։
«Քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է 7 անձի կողմից ՀՀ սեփականություն հանդիսացած և «Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի օգտագործմանը հանձնված Երևան քաղաքի Պուշկինի փողոցի 38/1 շենքի թիվ 59 հասեցում գտնվող 451.1 քմ մակերեսով հասարակական շինությունն ապօրինի օտարելու, առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում կատարելու, դրանց օժանդակելու դեպքերի վերաբերյալ քրեական վարույթը:
Նախաքննության ընթացքում մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունը չարաշահելու կամ լիազորություններն անցնելու, առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացմանն օժանդակելու մեղադրանքով Ա.Ա.-ի, Գ.Գ.-ի և Ա.Ավ.-ի վերաբերյալ քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին:

The Investigative Committee reports that the investigation against 3 individuals for the alienation of property worth around 200 million and aiding in money laundering has been completed.
"In the Main Investigation Department for Crimes Against the State, Constitutional Order, and Public Safety of the Investigative Committee, an investigation is underway regarding the illegal alienation of a public building with an area of 451.1 square meters located at 38/1 Pushkin Street, number 59, which is the property of the Republic of Armenia and was handed over for use by the State Linguistic University named after V. Brusov, as well as the commission of money laundering in particularly large amounts and aiding these actions by seven individuals.
During the investigation, the criminal proceedings against A.A., G.G., and A.Av. for abuse of power or exceeding their official powers with prior agreement, as well as aiding in money laundering in particularly large amounts, have been sent to the supervising prosecutor with an accusatory conclusion.