Վերաքննիչ դատարանը որոշեց, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներկայումս չունի իրավունք ազատել Ֆեդերալ պահուստային համակարգի անդամ Լիզա Քուկին:
Դատարանը չի որոշել, թե արդյոք Թրամփը վերջնականապես կարող է ազատել Քուկին կամ այլ անդամների, սակայն մերժեց Թրամփի պահանջը, որը նպատակ ուներ դադարեցնել ավելի ցածր դատարանի որոշումը, որը արգելել էր Քուկի ազատումը նրա հայցի ընթացքի ժամանակ:
Թրամփը պնդում էր, որ ցանկանում է ազատել Քուկին այն բանի համար, որ նա մեղադրվում էmortgage fraud-ում, ինչը նա խիստ հերքել է:
Դատարանի 5-4 որոշումը մերժեց Թրամփի պահանջը, նշելով, որ Քուկին չի տրամադրվել օրենքով նախատեսված գործընթաց:
Քուկը, ով առաջին սևամորթ կինն է Ֆեդերալ պահուստային համակարգում, իր հայտարարությունում նշել է, որ Թրամփի գործողությունները քաղաքական ճնշման արդյունք էին:

Верховный суд решил, что президент Дональд Трамп не имеет права в данный момент уволить члена ФРС Лизу Кук:
Суд не решил, может ли Трамп в конечном итоге уволить Кук или других членов ФРС, но отклонил его просьбу приостановить решение нижестоящего суда, которое запрещало ее увольнение в ходе разбирательства по ее иску:
Трамп утверждал, что хочет уволить Кук из-за обвинений в ипотечном мошенничестве, которые она решительно отрицала:
Решение суда 5-4 отклонило просьбу Трампа, отметив, что Кук не была обеспечена законным процессом:
Кук, первая чернокожая женщина в ФРС, в своем заявлении отметила, что действия Трампа были результатом политического давления: