Թուրքիայի արդարադատության նախարարը Ալիևի հետ քննարկել է «Զանգեզուրի միջանցքին» առնչվող հարցեր
Թուրքիայի արդարադատության նախարար Աքըն Գյուրլեքը մեկնել է Ադրբեջան, որտեղ հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ դաշնակցային հարաբերությունները, ինչպես նաև «Զանգեզուրի միջանցքին» առնչվող հարցեր:
Գյուրլեքը նշել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների միջև անկեղծ հարաբերությունների շնորհիվ ընդհանուր պատմության, մշակույթի և եղբայրության վրա հիմնված հարաբերությունները զարգացել են:
Նա ընդգծել է, որ Թուրքիան կշարունակի աջակցել Ադրբեջանին տարածաշրջանում ռազմավարական նախագծերի իրականացման գործում:

Turkey's Minister of Justice Discusses Issues Related to the 'Zangezur Corridor' with Aliyev
Turkey's Minister of Justice Akin Gyürlek has traveled to Azerbaijan, where he met with President Ilham Aliyev. During the meeting, they discussed bilateral alliance relations as well as issues related to the 'Zangezur Corridor.'
Gyürlek noted that the sincere relations between the presidents of Azerbaijan and Turkey have fostered relations based on their shared history, culture, and brotherhood.
He emphasized that Turkey will continue to support Azerbaijan in the implementation of strategic projects in the region.