Թուրքիայի արդարադատության նախարարը Ալիևի հետ քննարկել է «Զանգեզուրի միջանցքին» առնչվող հարցեր
Թուրքիայի արդարադատության նախարար Աքըն Գյուրլեքը մեկնել է Ադրբեջան, որտեղ հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ դաշնակցային հարաբերությունները, ինչպես նաև «Զանգեզուրի միջանցքին» առնչվող հարցեր:
Գյուրլեքը նշել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների միջև անկեղծ հարաբերությունների շնորհիվ ընդհանուր պատմության, մշակույթի և եղբայրության վրա հիմնված հարաբերությունները զարգացել են:
Նա ընդգծել է, որ Թուրքիան կշարունակի աջակցել Ադրբեջանին տարածաշրջանում ռազմավարական նախագծերի իրականացման գործում:

Министр юстиции Турции обсудил вопросы, касающиеся «Зангезурского коридора», с Алиевым
Министр юстиции Турции Акин Гюрлек посетил Азербайджан, где встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. В ходе встречи были обсуждены двусторонние союзнические отношения, а также вопросы, касающиеся «Зангезурского коридора».
Гюрлек отметил, что благодаря искренним отношениям между президентами Азербайджана и Турции развиваются отношения, основанные на общей истории, культуре и братстве.
Он подчеркнул, что Турция продолжит поддерживать Азербайджан в реализации стратегических проектов в регионе.