Տրամադրություն ԱՄՆ-ում. Թրամփի «լավագույն» առևտրային համաձայնագիրը նորից քննարկվում է
ԱՄՆ-ը որոշել է չերկարաձգել Միացյալ Նահանգների, Մեքսիկայի և Կանադայի միջև գործող համաձայնագիրը (USMCA), ինչը նշանակում է, որ նոր բանակցություններ կարող են սկսվել Կանադայի և Մեքսիկայի հետ:
Այս մասին հայտարարել է վարչակազմի պաշտոնյան, նշելով, որ Թրամփը «չի ցանկացել ավտոմատ կերպով հաստատել USCMA-ի երկարաձգումը՝ առանց առկա խնդիրների քննարկման»: Թրամփի համար հիմնական խնդիրներից մեկը առևտրային դեֆիցիտներն են:
Այնուամենայնիվ, տեխնոլոգիական բաժնետոմսերը շարունակում են մնալ առաջին կեսի հաղթողը, իսկ Meta-ի բաժնետոմսերը աճել են 9%-ով՝ ընկերության նոր ամպային բիզնեսի մասին լուրերի ֆոնին:

Дневной обзор CNBC: «Лучшее» торговое соглашение Трампа снова на повестке дня
США решили не продлевать Соглашение США, Мексики и Канады (USMCA), что означает, что могут начаться новые переговоры с Канадой и Мексикой:
Об этом заявил представитель администрации, отметив, что Трамп «не хотел автоматически утверждать продление USCMA без обсуждения существующих проблем». Основной проблемой для Трампа являются торговые дефициты:
Тем не менее, акции технологического сектора остаются победителями первой половины года, а акции Meta выросли на 9% на фоне новостей о новом облачном бизнесе компании: