Տրամադրություն ԱՄՆ-ում. Թրամփի «լավագույն» առևտրային համաձայնագիրը նորից քննարկվում է
ԱՄՆ-ը որոշել է չերկարաձգել Միացյալ Նահանգների, Մեքսիկայի և Կանադայի միջև գործող համաձայնագիրը (USMCA), ինչը նշանակում է, որ նոր բանակցություններ կարող են սկսվել Կանադայի և Մեքսիկայի հետ:
Այս մասին հայտարարել է վարչակազմի պաշտոնյան, նշելով, որ Թրամփը «չի ցանկացել ավտոմատ կերպով հաստատել USCMA-ի երկարաձգումը՝ առանց առկա խնդիրների քննարկման»: Թրամփի համար հիմնական խնդիրներից մեկը առևտրային դեֆիցիտներն են:
Այնուամենայնիվ, տեխնոլոգիական բաժնետոմսերը շարունակում են մնալ առաջին կեսի հաղթողը, իսկ Meta-ի բաժնետոմսերը աճել են 9%-ով՝ ընկերության նոր ամպային բիզնեսի մասին լուրերի ֆոնին:

The U.S. has opted not to renew the United States-Mexico-Canada Agreement, known as USMCA, opening the door to fresh negotiations with Canada and Mexico:
An administration official stated that Trump "chose not to rubber stamp a USMCA renewal without addressing existing issues." Chief among those issues for Trump are the trade deficits:
Meanwhile, tech stocks continue to be the standout winners for the first half of the year, with Meta's shares rising 9% following news of the company's new cloud business: