Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին: Այս մասին հաղորդում է Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության վարչությունը:
«Հանդիպման շրջանակում կողմերն անդրադարձել են Երևանի և բրիտանական քաղաքների միջև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության հնարավորություններին՝ տեղական ինքնակառավարման մակարդակում:
Դեսպանին ներկայացնելով city's զարգացմանն ուղղված կարևոր ծրագրերն ու ներդրումային հետաքրքրություն ներկայացնող քաղաքաշինական խոշոր նախագծերը՝ քաղաքապետ Ավինյանը նշել է, որ Երևանը բաց է նորարար գաղափարների, առաջատար տեխնոլոգիաների ու կայուն ներդրումների համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլն իր հերթին նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կաջակցի Երևանի ներդրումային հնարավորությունները ներկայացնելու և բրիտանացի ներդրողների ներգրավելու հարցում:
«Երևանը գրավիչ ու հետաքրքիր շուկա է՝ երկկողմ տնտեսական համագործակցության խորացման համար»,-նշել է դեսպանը:
Կարևորվել է նաև փորձի փոխանակումը ենթակառուցվածքների զարգացման, քաղաքային նախագծման և հանրային տարածքների բարելավման ու թվային փոխակերպման ոլորտներում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Tigran Avinyan Received the Ambassador of the United Kingdom in Armenia
The Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, received the Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Alexandra Cole, in Armenia. This was reported by the press service of the Yerevan City Hall.
“During the meeting, the parties discussed the possibilities of cooperation between Yerevan and British cities at the level of local self-government:
Presenting to the ambassador important development programs of the city and large construction projects that attract investment interest, Mayor Avinyan noted that Yerevan is open to innovative ideas, leading technologies, and sustainable investments.
Expressing gratitude for the warm welcome, Ambassador Alexandra Cole, in turn, noted that within the framework of her powers, she will support the presentation of Yerevan's investment opportunities and the attraction of British investors.
“Yerevan is an attractive and interesting market for deepening bilateral economic cooperation,” the ambassador noted.
The importance of exchanging experience in infrastructure development, urban design, and improvement of public spaces, as well as digital transformation, was also emphasized,” the message states.