Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին: Այս մասին հաղորդում է Երևանի քաղաքապետարանի լրատվության վարչությունը:
«Հանդիպման շրջանակում կողմերն անդրադարձել են Երևանի և բրիտանական քաղաքների միջև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության հնարավորություններին՝ տեղական ինքնակառավարման մակարդակում:
Դեսպանին ներկայացնելով city's զարգացմանն ուղղված կարևոր ծրագրերն ու ներդրումային հետաքրքրություն ներկայացնող քաղաքաշինական խոշոր նախագծերը՝ քաղաքապետ Ավինյանը նշել է, որ Երևանը բաց է նորարար գաղափարների, առաջատար տեխնոլոգիաների ու կայուն ներդրումների համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլն իր հերթին նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կաջակցի Երևանի ներդրումային հնարավորությունները ներկայացնելու և բրիտանացի ներդրողների ներգրավելու հարցում:
«Երևանը գրավիչ ու հետաքրքիր շուկա է՝ երկկողմ տնտեսական համագործակցության խորացման համար»,-նշել է դեսպանը:
Կարևորվել է նաև փորձի փոխանակումը ենթակառուցվածքների զարգացման, քաղաքային նախագծման և հանրային տարածքների բարելավման ու թվային փոխակերպման ոլորտներում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Александру Коул в Армении. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
«В ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества между Ереваном и британскими городами на уровне местного самоуправления:
Представляя послу важные программы развития города и крупные строительные проекты, вызывающие инвестиционный интерес, мэр Авинян отметил, что Ереван открыт для инновационных идей, передовых технологий и устойчивых инвестиций.
Выразив благодарность за теплый прием, посол Александра Коул, в свою очередь, отметила, что в рамках своих полномочий будет содействовать представлению инвестиционных возможностей Еревана и привлечению британских инвесторов.
«Ереван является привлекательным и интересным рынком для углубления двустороннего экономического сотрудничества», - отметила посол.
Также была подчеркнута важность обмена опытом в области развития инфраструктуры, городского проектирования и улучшения общественных пространств, а также цифровой трансформации», - говорится в сообщении.