Տեխնոլոգիական վերլուծաբան Դան Այվսը լքում է Wedbush-ը՝ նոր ձեռնարկություն ստեղծելու նպատակով։ Այվսը, ով վերջին ութ տարիներն անցկացնում էր Wedbush-ում և ավելի քան 25 տարի է, ինչ վերլուծում է տեխնոլոգիական բաժնետոմսերը, նշել է, որ նոր ընկերությունը նպատակ ունի ստեղծել «ժամանակակից առևտրային բանկ», որը կօգնի ընկերություններին և ներդրողներին օգտագործել արհեստական բանականության և տնտեսության կառուցվածքային փոփոխությունների հնարավորությունները։
«Wedbush-ում անցած ութ տարիները հրաշալի էին»,- ասել է Այվսը։ «Բայց հաջորդ հնարավորությունը ստեղծել ժամանակակից առևտրային բանկ է՝ լավ գործընկերներով, երկարաժամկետ կապիտալով և այնպիսի բանով, որը, կարծում եմ, կփոխի Ուոլ Սթրիթի հայացքը ներդրումային բանկերի նկատմամբ»։
Նոր ընկերությունը, որի մասին Այվսը խոսել է, կլուսաբանվի առաջիկա շաբաթներին, նախատեսում է առաջարկել սեփական հետազոտություն, ռազմավարական խորհրդատվական ծառայություններ, կապիտալի հավաքագրում և ներդրումներ տարբեր ոլորտներում՝ ներառյալ տեխնոլոգիան, էներգիան և ֆինանսները։ Այվսը նաև մտադիր է շարունակել տեխնոլոգիական բաժնետոմսերի ուսումնասիրությունը՝ օգնելով կառուցել ավելի լայն բիզնեսը։
Այս քայլը եզակի կարիերայի շրջադարձ է մեկի համար, ով հայտնի է իր դրական կանխատեսումներով արհեստական բանականության օգտվողների նկատմամբ և աշխույժ հեռուստատեսային ելույթներով, որոնք նրան դարձրել են ներդրողների ծանոթ դեմք։

Технологический аналитик Дэн Айвс покидает Wedbush, чтобы запустить новую компанию. Айвс, который провел последние восемь лет в Wedbush и более 25 лет анализируя технологические акции, заявил, что новая компания будет стремиться создать «современный торговый банк», который поможет компаниям и инвесторам использовать возможности, созданные искусственным интеллектом и другими структурными изменениями в экономике.
«Это были феноменальные восемь лет в Wedbush», - сказал Айвс. «Но следующая возможность - создать современный торговый банк с отличными партнерами, долгосрочным капиталом и чем-то, что, я думаю, изменит взгляд Уолл-стрита на инвестиционные банки».
Новая компания, о которой Айвс говорит, будет официально объявлена в ближайшие недели, планирует предоставлять собственные исследования, стратегические консультационные услуги, привлечение капитала и инвестиции в различных секторах, включая технологии, энергетику и финансы. Айвс также намерен продолжать исследовать технологические акции, помогая строить более широкий бизнес.
Этот шаг является необычным карьерным поворотом для одного из самых известных аналитиков на стороне продаж, чьи оптимистичные прогнозы для бенефициаров ИИ и энергичные телевизионные выступления сделали его знакомым лицом для инвесторов.