Shell-ը համաձայնագիր է կնքել Talos Energy-ի և Ridgewood Energy-ի հետ՝ Na Kika հարթակի 50% բաժնեմասը և առնչվող ակտիվները վաճառելու համար, որի գինը կազմում է 1.7 միլիարդ դոլար:
Na Kika հարթակը, որը գտնվում է Լուիզիանայի ափին, համարվում է Գulf-ի ամենաարդյունավետ արտադրական կենտրոններից մեկը, որը կապված է ութ դաշտերի հետ և կարող է արտադրել մինչև 130,000 բարել նավթ օրական:
Shell-ի Upstream բաժնի նախագահ Պիտեր Քոստելոն նշել է, որ «Գulf-ի Ամերիկայի» ավազանը իրենց ամենաբարձր արժեք ունեցող ավազաններից մեկն է, և նրանք ակտիվորեն ձևավորում են իրենց պորտֆելը՝ ապահովելու համար, որ իրենց Upstream բիզնեսը շարունակի լինել դիմացկուն և increasingly մրցունակ:

Shell заключила сделку с Talos Energy и Ridgewood Energy на продажу 50% доли в платформе Na Kika и связанных активах за 1,7 миллиарда долларов.
Платформа Na Kika, расположенная у побережья Луизианы, считается одним из самых продуктивных производственных центров в Мексиканском заливе, связанная с восемью месторождениями и способная производить до 130 000 баррелей нефти в день.
Президент подразделения Upstream Shell Питер Костелло отметил, что «Гulf Америки» является одним из самых ценных бассейнов, и они активно формируют свое портфолио, чтобы обеспечить устойчивость и конкурентоспособность своего бизнеса в области добычи.