Samsung Electronics-ի և SK Hynix-ի բաժնետոմսերը հուլիսի 2-ին, չորեքշաբթի, զգալի նվազեցին՝ 7%-ով և 9%-ով համապատասխանաբար, ինչը հանգեցրեց Հարավային Կորեայի KOSPI-ի անկման:
Այս անկումը տեղի ունեցավ այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ-ի Nasdaq-ի տեխնոլոգիական բաժնետոմսերը զգալիորեն նվազեցին:
Samsung Electronics-ը կորցրեց միլիարդավոր դոլարներ շուկայական արժեքից, իսկ SK Hynix-ի բաժնետոմսերը նույնպես զգալի անկում ունեցան:
SK Hynix-ի գլխավոր տնօրեն Կվակ Նո-ջունգը հայտարարել է, որ ընկերությունը նախատեսում է ներդնել 100 տրիլիոն հարավկորեական վոնդ ($64.37 միլիարդ) Հարավային Կորեայում, որտեղ M17 արտադրական գործարանի կառուցումը նախատեսվում է սկսել հաջորդ տարի:
Նա նշել է, որ այս ներդրումները նպատակ ունեն բավարարելու բարձր պահանջարկը HBM սերվերների, DRAM-ի և NAND-ի համար:

Акции Samsung Electronics и SK Hynix упали 2 июля, в четверг, на 7% и 9% соответственно, что привело к падению южнокорейского KOSPI:
Это произошло после того, как технологии на американском Nasdaq значительно упали:
Samsung Electronics потерял миллиарды долларов в рыночной капитализации, а акции SK Hynix также значительно упали:
Генеральный директор SK Hynix Квак Но-джунг заявил, что компания планирует инвестировать 100 триллионов корейских вон (64,37 миллиарда долларов) в Южной Корее, где строительство производственного завода M17 начнется в следующем году:
Он отметил, что эти инвестиции направлены на удовлетворение высокого спроса на HBM-серверы, DRAM и NAND: