Robinhood-ը պաշտոնապես ներկայացրեց Robinhood Chain-ի հանրային հիմնական ցանցը, որը հանդիսանում է ընկերության ամենամեծ քայլը բլոկչեյն ֆինանսական ենթակառուցվածքի ոլորտում: Այս նոր բլոկչեյնը, որը կառուցված է Arbitrum-ի վրա, նախատեսված է իրական աշխարհի ակտիվների և դեցենտրալիզացված ֆինանսական ծրագրերի համար:
Robinhood Chain-ը հնարավորություն է տալիս օգտվողներին առևտուր անել թվային բաժնետոմսերով ավելի քան 120 երկրներում, իսկ Robinhood Earn-ը, ընկերության նոր դեցենտրալիզացված վարկավորման արտադրանքը, առաջարկում է 7% տարեկան եկամուտ USDG-ի վրա:
Robinhood-ը նաև հայտարարեց, որ ընդլայնում է իր ծառայությունները Եվրոպայում՝ ներառելով մշտական ապացույցներ, commodities, ETF-ներ և արտարժույթների շուկաներ:
«Դեցենտրալիզացված ֆինանսները բացում են հնարավորություններ, որոնք ավանդական ֆինանսները չեն կարող առաջարկել», - ասաց Johann Kerbrat-ը, Robinhood-ի կրիպտո և միջազգային բաժնի ավագ փոխնախագահը:

Robinhood запускает публичный блокчейн, углубляя свое присутствие в криптовалюте
Robinhood официально запустил публичную основную сеть Robinhood Chain, что является крупнейшим шагом компании в области финансовой инфраструктуры на блокчейне. Этот новый блокчейн, построенный на Arbitrum, предназначен для токенизированных активов и децентрализованных финансовых приложений:
Robinhood Chain позволяет пользователям торговать токенизированными акциями в более чем 120 странах, а Robinhood Earn, новый децентрализованный кредитный продукт компании, предлагает 7% годовой доход на USDG:
Robinhood также объявил о расширении своих услуг в Европе, включая торговлю бессрочными фьючерсами, товарами, ETF и валютными рынками:
«Децентрализованные финансы открывают возможности, которые традиционные финансы не могут предложить», - сказал Johann Kerbrat, старший вице-президент по криптовалютам и международным делам Robinhood: