Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը չպատասխանեց հարցին, թե ում նախաձեռնությամբ չկայացավ նրա հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի մասին նա խոսել էր հունիսի սկզբին:
«Հանդիպումը նախատեսված չէր: Եվ արտահայտությունը, «կարճ ժամանակում կայանալու է հանդիպում» պետական ղեկավարների մակարդակում չի ենթադրում, որ այն տեղի կունենա մեկ կամ երկու օրում»,- ասաց վարչապետը:
Նա նշեց, որ խոսքը այլ հանդիպման մասին էր, և վստահեցրեց, որ մոտ ապագայում հանդիպում կլինի:
Պաշինյանը նաև չպատասխանեց հարցին, թե արդյո՞ք կարելի է սպասել հանդիպում օգոստոսին Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստի ժամանակ:
Ռուսաստանում հունիսի 2-ից ուժի մեջ է մտնում ժամանակավոր արգելք Հայաստանի կեռաս, ծիրան, սալոր, պտուղներ և խաղող ներկրելուն:
Այս սահմանափակումները, ըստ Ռուսաստանի գյուղատնտեսական վերահսկողական ծառայության, կապված են «մատակարարումների ժամանակ հաճախակի խախտումների» հետ:

Pashinyan explains why the meeting with Putin did not take place
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, avoided directly answering the question of whose initiative it was that his meeting with Russian President Vladimir Putin did not take place, which he had announced in early June:
“The meeting was not planned. And the phrase ‘a meeting will take place in a short time’ at the level of state leaders does not imply that it will happen within a day or a week,” the Prime Minister said.
He noted that he was referring to another meeting and expressed confidence that a meeting would take place in the near future.
When asked whether a meeting could be expected in August during the Eurasian Economic Union intergovernmental council meeting, Pashinyan did not provide a direct answer.
In Russia, as of June 2, a temporary ban on the import of stone fruits and grapes from Armenia comes into effect:
These restrictions are reportedly related to “frequent violations in supplies,” according to the Russian agricultural watchdog.