Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը չպատասխանեց հարցին, թե ում նախաձեռնությամբ չկայացավ նրա հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի մասին նա խոսել էր հունիսի սկզբին:
«Հանդիպումը նախատեսված չէր: Եվ արտահայտությունը, «կարճ ժամանակում կայանալու է հանդիպում» պետական ղեկավարների մակարդակում չի ենթադրում, որ այն տեղի կունենա մեկ կամ երկու օրում»,- ասաց վարչապետը:
Նա նշեց, որ խոսքը այլ հանդիպման մասին էր, և վստահեցրեց, որ մոտ ապագայում հանդիպում կլինի:
Պաշինյանը նաև չպատասխանեց հարցին, թե արդյո՞ք կարելի է սպասել հանդիպում օգոստոսին Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստի ժամանակ:
Ռուսաստանում հունիսի 2-ից ուժի մեջ է մտնում ժամանակավոր արգելք Հայաստանի կեռաս, ծիրան, սալոր, պտուղներ և խաղող ներկրելուն:
Այս սահմանափակումները, ըստ Ռուսաստանի գյուղատնտեսական վերահսկողական ծառայության, կապված են «մատակարարումների ժամանակ հաճախակի խախտումների» հետ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян уклонился от прямого ответа на вопрос, по чьей инициативе не состоялась его встреча с президентом России Владимиром Путиным, о которой он говорил в начале июня:
«Встреча не была запланирована. И фраза «в короткое время состоится встреча» на уровне лидеров государств не подразумевает, что она произойдет в течение дня или недели», - сказал премьер.
Он отметил, что речь шла о другой встрече и выразил уверенность, что в ближайшее время встреча состоится.
Пашинян также уклонился от ответа на вопрос, можно ли ожидать встречи в августе на полях заседания межправсовета Евразийского экономического союза.
В России с 2 июня вступает в силу временный запрет на ввоз из Армении косточковых фруктов и винограда: