Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ընդունել է, որ երկիրը բախվել է վառելիքի մատակարարման ճգնաժամի, ինչը պայմանավորված է Ուկրաինայի աճող անօդաչու հարվածներով ռուսական ռեֆիների վրա:
Ուկրաինան շարունակում է հարվածներ հասցնել Ռուսաստանի էներգետիկ ենթակառուցվածքին, և այժմ Մոսկվան ստիպված է օգտվել վառելիքի պահուստներից:
Պուտինը հանդիպել է կառավարության պաշտոնյաների և մեծ նավթային ընկերությունների ղեկավարների հետ, որտեղ քննարկվել է վառելիքի մատակարարման ապահովման հարցը:
Ռուսաստանը այժմ փորձում է լուծել վառելիքի shortages-ը, սակայն Պուտինը նշել է, որ որոշակի բրենդների վառելիքը դժվար է գտնել:

Президент России Владимир Путин признал, что страна сталкивается с кризисом поставок топлива, что связано с растущими беспилотными ударами Украины по российским НПЗ.
Украина продолжает наносить удары по энергетической инфраструктуре России, и теперь Москве приходится прибегать к запасам топлива.
Путин встретился с чиновниками правительства и руководителями крупных нефтяных компаний, чтобы обсудить вопросы обеспечения поставок топлива.
Россия сейчас пытается решить проблемы с нехваткой топлива, однако Путин отметил, что некоторые бренды топлива трудно найти.