Ուիթքոֆն ու Քուշները դրական բանակցություններ են անցկացրել Իրանի հետ գործարքի շուրջ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ բանագնացներ Սթիվեն Ուիթքոֆն ու Ջարեդ Քուշները Կատարում տարածաշրջանային առաջնորդների հետ դրական բանակցություններ են անցկացրել Իրանի հետ գործարքի շուրջ։ Այդ մասին հաղորդել է Bloomberg գործակալությունը՝ հղում անելով ամերիկյան վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյային։
«Ամերիկացի բանակցողներ Ջարեդ Քուշներն ու Սթիվեն Ուիթքոֆը Կատարում տարածաշրջանային առաջնորդների հետ դրական քննարկումներ են անցկացրել, իսկ Իրանի հետ տեխնիկական բանակցություններն առաջ են ընթանում, քանի որ երկրները ձգտում են թուլացնել լարվածությունը վերջին հարձակումներից հետո, որոնք վտանգի տակ են դրել առանց այդ էլ փխրուն հրադադարը», — ասվում է հրապարակման մեջ։
Ինչպես նշել է աղբյուրը, ավելի ցածր մակարդակի ներկայացուցիչների կողմից անցկացվող առանձին տեխնիկական բանակցություններում առաջընթացը շարունակվում է։

Уиткоф и Кушнер провели позитивные переговоры с Ираном по сделке
Специальные посланцы президента США Дональда Трампа Стивен Уиткофф и Джаред Кушнер провели позитивные переговоры с региональными лидерами в Катаре по сделке с Ираном. Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на высокопоставленного чиновника американской администрации.
«Американские переговорщики Джаред Кушнер и Стивен Уиткофф провели позитивные обсуждения с региональными лидерами в Катаре, а технические переговоры с Ираном продолжаются, поскольку страны стремятся снизить напряженность после последних атак, которые поставили под угрозу уже и так хрупкое перемирие», — говорится в публикации.
Как отмечает источник, прогресс продолжается в отдельных технических переговорах, проводимых представителями более низкого уровня.