PanARMENIAN.Net - 2024 թվականի սեպտեմբերի 26-ին, ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Անթոնի Բլինքենի նախաձեռնությամբ, Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել են Նյու Յորքում, 79-րդ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստի շրջանակներում, հայտնում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը համաձայնել են ավելացնել ջանքերը խաղաղության համաձայնագրի և միջպետական հարաբերությունների հաստատման ուղղությամբ հնարավորինս կարճ ժամանակում:
Հայկական և ադրբեջանական կողմերը շնորհակալություն են հայտնել պետքարտուղարին հանդիպման կազմակերպման համար, ավելացրել է հայկական կողմը:

News | 2026/07/02 14:02
PanARMENIAN.Net - On September 26, 2024, under the initiative and with participation of U.S. Secretary of State Antony J. Blinken, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov met in New York on the sidelines of the 79th session of the UN General Assembly, the press service of the Armenian Foreign Ministry reports.
The sides agreed to put additional efforts towards the conclusion of the Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations in the shortest possible period.
The Armenian and Azerbaijani sides expressed their gratitude to the Secretary of State for organizing the meeting, the Armenian side added.