MetaMask-ը ներկայացրել է նոր Money Account-ը, որը թույլ է տալիս օգտվողներին ստանալ մինչև 4% փոփոխական եկամուտ կայուն արժույթներից, ծախսել դրանք MetaMask քարտով և առևտուր անել, ամեն ինչ մեկ հաշվից:
Այս նորությունը մաս է կազմում MetaMask-ի ջանքերի, որոնք ուղղված են կրիպտո դրամապանակներից դուրս գալուն, քանի որ ընկերությունը ցանկանում է համատեղել խնայողությունները, ծախսերը և առևտուրը մեկ արտադրանքի մեջ կայուն արժույթների օգտվողների համար:
Money Account-ը, որը ներկայացվել է երեքշաբթի օրը MetaMask-ի մայր ընկերություն Consensys-ի կողմից, կառուցված է Monad բլոկչեյնում և թույլ է տալիս օգտվողներին ստանալ եկամուտ կայուն արժույթների մնացորդներից, mientras que ծախսել միջոցները MetaMask քարտով այն առևտրականների մոտ, ովքեր ընդունում են Mastercard:
Հաշվին կենտրոնանում է mUSD-ի շուրջ, որը MetaMask-ի սեփական դոլար-կապակցված կայուն արժույթն է: Օգտվողները, ովքեր ցանկանում են մասնակցել, կարող են ստանալ մինչև 4% տարեկան տոկոսադրույք՝ իրենց ավանդները ավտոմատ կերպով հատկացնելով դեկենտրալիզացված վարկավորման պրոտոկոլներին, այդ թվում՝ Morpho, և նախատեսվում է Aave-ի ինտեգրացիա: Consensys-ը նշել է, որ օգտվողները պահպանում են իրենց ակտիվների վերահսկողությունը:
Այս նորությունը ցույց է տալիս ավելի լայն ջանքեր կայուն արժույթների օգտակարության մեծացման ուղղությամբ, որոնք անցնում են առևտուրից և փոխանցումներից: Կայուն արժույթների շուկան աճել է 320 միլիարդ դոլարից ավելի, ըստ MetaMask-ի, իսկ կրիպտո-կապված վճարային քարտերը ձեռք են բերել ժողովրդականություն, քանի որ թողարկողները փորձում են կապել օնչեյն ակտիվները ամենօրյա ծախսերի հետ:
Մտադիր չէ, որ Money Account-ը պահանջի օգտվողներին ձեռքով տեղափոխել միջոցները վարկավորման պրոտոկոլների կամ առանձին ծրագրերի միջև: Միջոցները կարող են նաև օգտագործվել անմիջապես MetaMask-ի առևտրային ֆունկցիաներում, այդ թվում՝ նշանների փոխանակում, հավերժական ապառիկներ և կանխատեսման շուկաներ, առանց լրացուցիչ փոխանցումների:

MetaMask представил новый Money Account, который позволяет пользователям зарабатывать до 4% переменной доходности на стейблкоинах, тратить их с помощью карты MetaMask и торговать, все из одного аккаунта:
Этот запуск является частью усилий MetaMask выйти за рамки криптокошельков, так как компания стремится объединить сбережения, расходы и торговлю в одном продукте для пользователей стейблкоинов:
Новый "Money Account", объявленный во вторник материнской компанией MetaMask Consensys, построен на блокчейне Monad и позволяет пользователям зарабатывать доход на остатках стейблкоинов, одновременно тратя средства через карту MetaMask у торговцев, принимающих Mastercard:
Счет сосредоточен вокруг mUSD, собственного стейблкоина MetaMask, привязанного к доллару. Пользователи, которые решат участвовать, могут зарабатывать переменную годовую процентную ставку до 4%, автоматически распределяя свои депозиты на децентрализованные кредитные протоколы, включая Morpho, с планируемой интеграцией Aave. Consensys заявила, что пользователи сохраняют контроль над своими активами на протяжении всего процесса:
Запуск отражает более широкие усилия по повышению полезности стейблкоинов за пределами торговли и переводов. Рынок стейблкоинов вырос до более чем 320 миллиардов долларов, по данным MetaMask, в то время как крипто-связанные платежные карты набирают популярность, поскольку эмитенты стремятся связать ончейн-активы с повседневными расходами:
В отличие от традиционных продуктов DeFi, Money Account не требует от пользователей вручную перемещать средства между кредитными протоколами или отдельными приложениями. Средства также могут быть использованы непосредственно в торговых функциях MetaMask, включая обмен токенов, вечные фьючерсы и рынки прогнозов, без дополнительных переводов:
«Люди накапливают свое богатство в MetaMask, но до сих пор они не могли заставить его работать здесь. С Money Account это меняется. Ваш баланс начинает зарабатывать с момента добавления средств, и вы можете тратить их, когда вам это нужно», - сказал Джо Лубин, основатель и генеральный директор Consensys и соучредитель Ethereum: