MetaMask-ը ներկայացրել է նոր Money Account-ը, որը թույլ է տալիս օգտվողներին ստանալ մինչև 4% փոփոխական եկամուտ կայուն արժույթներից, ծախսել դրանք MetaMask քարտով և առևտուր անել, ամեն ինչ մեկ հաշվից:
Այս նորությունը մաս է կազմում MetaMask-ի ջանքերի, որոնք ուղղված են կրիպտո դրամապանակներից դուրս գալուն, քանի որ ընկերությունը ցանկանում է համատեղել խնայողությունները, ծախսերը և առևտուրը մեկ արտադրանքի մեջ կայուն արժույթների օգտվողների համար:
Money Account-ը, որը ներկայացվել է երեքշաբթի օրը MetaMask-ի մայր ընկերություն Consensys-ի կողմից, կառուցված է Monad բլոկչեյնում և թույլ է տալիս օգտվողներին ստանալ եկամուտ կայուն արժույթների մնացորդներից, mientras que ծախսել միջոցները MetaMask քարտով այն առևտրականների մոտ, ովքեր ընդունում են Mastercard:
Հաշվին կենտրոնանում է mUSD-ի շուրջ, որը MetaMask-ի սեփական դոլար-կապակցված կայուն արժույթն է: Օգտվողները, ովքեր ցանկանում են մասնակցել, կարող են ստանալ մինչև 4% տարեկան տոկոսադրույք՝ իրենց ավանդները ավտոմատ կերպով հատկացնելով դեկենտրալիզացված վարկավորման պրոտոկոլներին, այդ թվում՝ Morpho, և նախատեսվում է Aave-ի ինտեգրացիա: Consensys-ը նշել է, որ օգտվողները պահպանում են իրենց ակտիվների վերահսկողությունը:
Այս նորությունը ցույց է տալիս ավելի լայն ջանքեր կայուն արժույթների օգտակարության մեծացման ուղղությամբ, որոնք անցնում են առևտուրից և փոխանցումներից: Կայուն արժույթների շուկան աճել է 320 միլիարդ դոլարից ավելի, ըստ MetaMask-ի, իսկ կրիպտո-կապված վճարային քարտերը ձեռք են բերել ժողովրդականություն, քանի որ թողարկողները փորձում են կապել օնչեյն ակտիվները ամենօրյա ծախսերի հետ:
Մտադիր չէ, որ Money Account-ը պահանջի օգտվողներին ձեռքով տեղափոխել միջոցները վարկավորման պրոտոկոլների կամ առանձին ծրագրերի միջև: Միջոցները կարող են նաև օգտագործվել անմիջապես MetaMask-ի առևտրային ֆունկցիաներում, այդ թվում՝ նշանների փոխանակում, հավերժական ապառիկներ և կանխատեսման շուկաներ, առանց լրացուցիչ փոխանցումների:

MetaMask launches Money Account with stablecoin yield and spending in one wallet
MetaMask has launched a new Money Account that allows users to earn up to 4% variable yield on stablecoins, spend them with the MetaMask Card, and trade, all from one account:
This launch is part of MetaMask's push to move beyond crypto wallets, as the company aims to combine saving, spending, and trading into a single product for stablecoin users:
The new "Money Account," announced Tuesday by MetaMask parent Consensys, is built on the Monad blockchain and allows users to earn yield on stablecoin balances while spending funds through the MetaMask Card at merchants that accept Mastercard:
The account is centered around mUSD, MetaMask's proprietary dollar-pegged stablecoin. Users who opt in can earn a variable annual percentage yield of up to 4% by having deposits automatically allocated to decentralized lending protocols including Morpho, with Aave integrations planned. Consensys stated that users retain custody of their assets throughout the process:
The launch reflects a broader push to make stablecoins more useful beyond trading and transfers. The stablecoin market has grown to over $320 billion, according to MetaMask, while crypto-linked payment cards have gained traction as issuers look to bridge on-chain assets with everyday spending:
Unlike traditional DeFi yield products, Money Account does not require users to manually move funds between lending protocols or separate applications. Funds can also be used directly within MetaMask's trading features, including token swaps, perpetual futures, and prediction markets, without additional transfers:
“People build their wealth inside MetaMask, but until now they couldn't keep it working here. With Money Account, that changes. Your balance earns the moment you add funds, and you can spend the moment you need to,” said Joe Lubin, founder and CEO of Consensys and co-founder of Ethereum: