Կասեցվել է Երևանում գործող հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը
Կասեցվել է Երևանում գործող հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը: Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Նորֆուդ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (ք․ Երևան, Կորյունի 11) իրականացված ստուգման ընթացքում պարզվել է, որ խախտվել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման պահանջները:
Ինչպես տեղեկանում է ՍԱՏՄ-ի տարածած հաղորդագրությունից, սննդի կառույցի արհեստական օդափոխության համակարգը չի կանխել աղտոտված օդի ներթափանցումը տարածք, սննդի կառույցի խոհանոցի պատերն ունեցել են անհարթ մակերես, պատրաստված չեն եղել անջրանցիկ, չներծծվող, լվացվող նյութերից:
Սննդամթերքի հետ անմիջական շփման մեջ գտնվող աշխատանքային մակերևույթները չեն պահվում նորոգ վիճակում, սննդի կառույցը ապահովված չի եղել անձնակազմի համար նախատեսված հանդերձարանով:
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումները վերացնելը:

Приостановлена производственная деятельность общественного питания в Ереване. В ходе проверки, проведенной инспекцией по безопасности пищевых продуктов в общественном питании, принадлежащем компании «Норфуд» (г. Ереван, ул. Корюни, 11), было установлено, что нарушены требования постановления правительства Республики Армения.
Как сообщается в пресс-релизе САСТМ, система искусственной вентиляции в заведении не предотвратила проникновение загрязненного воздуха в помещение, а стены кухни заведения имели неровную поверхность и не были выполнены из водоотталкивающих, непроницаемых и моющихся материалов.
Рабочие поверхности, находящиеся в непосредственном контакте с продуктами питания, не содержатся в исправном состоянии, а заведение не было обеспечено раздевалкой для персонала.
По решению руководителя инспекции приостановлена производственная деятельность общественного питания до устранения выявленных нарушений.