Jefferies-ը զգուշացնում է, որ Clarity օրենքը դժվարին ճանապարհ է անցնում Սենատում, իսկ քաղաքական անորոշությունը կարող է խթանել կրիպտո շուկայի անկայունությունը առաջիկա շաբաթներին:
Օրենքը անցել է Սենատի բանկերի կոմիտեում, սակայն Jefferies-ը նշում է, որ առաջիկայում ավելի մեծ մարտահրավերներ են սպասվում: Polymarket-ը գնահատում է, որ օրենքի ընդունման շանսերը 2026 թվականի վերջում 48%-ին են հասնում, ինչը նվազել է 70%-ից:
Օրենսդիրները մոտ 20 օր ունեն, որպեսզի համատեղեն մրցակցող Սենատյան տարբերակները, անցնեն ընթացակարգային քվեարկությունները, համաձայնեցնեն օրենքը Ներկայացուցիչների պալատի օրենքի հետ և ուղարկեն այն նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
Clarity օրենքը համարվում է կրիպտո արդյունաբերության ամենակարևոր շուկայի կառուցվածքի օրենքը, քանի որ այն կսահմանափակի, թե երբ են թվային ակտիվները կարգավորվում որպես արժեթղթեր կամ ապրանքներ:
Jefferies-ը կարծում է, որ օրենքի ընդունումը կտրամադրի կայուն կարգավորող շրջանակ, որը անհրաժեշտ է բանկերին, ակտիվների կառավարողներին և փոխանակումներին, որպեսզի ընդլայնեն թվային ակտիվների ծառայությունները:

Jefferies предупреждает о волатильности крипторынка, поскольку законопроект Clarity сталкивается с испытанием в Сенате
Новости | 2026/07/01 02:00
Принятие законопроекта повысит институциональное принятие криптовалют, а задержки продлят регуляторную неопределенность.
Jefferies предупреждает, что законопроект Clarity сталкивается с трудным путем в Сенате, и политическая неопределенность может подстегнуть волатильность на крипторынках в ближайшие недели:
Законопроект прошел в Комитете по банковскому делу Сената, однако Jefferies указывает, что впереди стоят более серьезные вызовы. Polymarket оценивает шансы на принятие законопроекта к концу 2026 года в 48%, что снизилось с 70%:
Законодатели имеют примерно 20 дней для того, чтобы объединить конкурирующие версии Сената, пройти процедурные голосования, согласовать законопроект с версией Палаты представителей и отправить его президенту Дональду Трампу:
Законопроект Clarity считается самым важным законопроектом по структуре рынка криптовалют, поскольку он установит четкие правила о том, когда цифровые активы регулируются как ценные бумаги или товары:
Jefferies считает, что принятие законопроекта предоставит устойчивую регуляторную основу, необходимую банкам, управляющим активами и обменам для расширения услуг по токенизации: