Jefferies-ը զգուշացնում է, որ Clarity օրենքը դժվարին ճանապարհ է անցնում Սենատում, իսկ քաղաքական անորոշությունը կարող է խթանել կրիպտո շուկայի անկայունությունը առաջիկա շաբաթներին:
Օրենքը անցել է Սենատի բանկերի կոմիտեում, սակայն Jefferies-ը նշում է, որ առաջիկայում ավելի մեծ մարտահրավերներ են սպասվում: Polymarket-ը գնահատում է, որ օրենքի ընդունման շանսերը 2026 թվականի վերջում 48%-ին են հասնում, ինչը նվազել է 70%-ից:
Օրենսդիրները մոտ 20 օր ունեն, որպեսզի համատեղեն մրցակցող Սենատյան տարբերակները, անցնեն ընթացակարգային քվեարկությունները, համաձայնեցնեն օրենքը Ներկայացուցիչների պալատի օրենքի հետ և ուղարկեն այն նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
Clarity օրենքը համարվում է կրիպտո արդյունաբերության ամենակարևոր շուկայի կառուցվածքի օրենքը, քանի որ այն կսահմանափակի, թե երբ են թվային ակտիվները կարգավորվում որպես արժեթղթեր կամ ապրանքներ:
Jefferies-ը կարծում է, որ օրենքի ընդունումը կտրամադրի կայուն կարգավորող շրջանակ, որը անհրաժեշտ է բանկերին, ակտիվների կառավարողներին և փոխանակումներին, որպեսզի ընդլայնեն թվային ակտիվների ծառայությունները:

Jefferies warns of crypto market volatility as Clarity Act faces Senate test
Jefferies warns that the Clarity Act faces a difficult path through the Senate, with political uncertainty potentially fueling volatility across crypto markets in the coming weeks:
The bill passed the Senate Banking Committee, but Jefferies cautions that tougher challenges lie ahead. Polymarket now puts the odds of passage by the end of 2026 at 48%, down from 70%:
Lawmakers have roughly 20 legislative days to merge competing Senate versions, clear procedural votes, reconcile the measure with the House bill, and send it to President Donald Trump:
The Clarity Act is widely viewed as the crypto industry's most important market structure bill because it would establish clear rules for when digital assets are regulated as securities by the SEC or commodities by the CFTC:
According to Jefferies, passage would provide the durable regulatory framework banks, asset managers, and exchanges need to expand tokenization: