ԵՐԵՎԱՆ, 2 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. AI Camp-ի 460-ից ավելի մասնակիցների համար, որը կազմակերպվել է FAST հիմնադրամի կողմից, Idram և IDBank ընկերությունները անցկացրել են երեքօրյա ֆինանսական կրթության դասընթացներ: Տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության արագ զարգացման շրջանում, պատանիների պաշտպանությունը թվային միջավայրում առավել կարևոր խնդիր է:
Այս անգամ Idram և IDBank-ի ֆինանսական կրթության դասընթացը ընդգրկել է երկու հիմնական թեմաներ՝ մոլորությունների դեմ պաշտպանվելու մեթոդներ, ինչպես նաև ֆինանսական հիմնարար հասկացություններ և ստարտափների ստեղծման առանձնահատկությունները:
Դասընթացները վարել են IDBank-ի և Idram-ի հասարակայնության հետ կապերի և սոցիալական պատասխանատվության բաժնի ղեկավար Տատևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի ավագ մարզիչ Գևորգ Դարախչյանը, ինչպես նաև Idram և IDBank-ի թվային վճարումների հիմնական գործընկերների և նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Թունյանը:
Տատևիկ Վարդևանյանը ընդգծել է, որ ֆինանսական կրթությունը այսօր կյանքի համար կարևոր հմտություն է: «Մենք ուրախ ենք լինել այստեղ, FAST հիմնադրամի կազմակերպած ամառային ճամբարում: Կապը երեխաների հետ ցույց տվեց, թե որքան մեծ է նրանց հետաքրքրությունը մեր ֆինանսական կրթության դասընթացի նկատմամբ: Նրանք ակտիվորեն մասնակցում էին և հարցեր էին տալիս: Մենք անկեղծորեն հույս ունենք, որ կարողացանք փոխանցել նրանց կարևոր գիտելիքներ, որոնց հիման վրա նրանք ապագայում կայուն և weighed ֆինանսական որոշումներ կկայացնեն»:
Ալբերտ Թունյանը նշել է, որ «մասնակիցների ոգևորությունը աննկատ չէր մնացել: Հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել ենք գործիքները, որոնք նրանք կարող են կիրառել ապագայում, որպեսզի իրենց ճանապարհը բացեն բիզնեսի ոլորտում: Մենք նաև քննարկել ենք ստարտափների ստեղծման և զարգացման փուլերը: Ես ուրախ կլինեմ, եթե նրանցից շատերը ընտրեն հենց ձեռնարկատիրական ուղղությունը»:
FAST հիմնադրամի կրթական ծրագրերի ղեկավար Անուշ Այվազյանը նշել է, որ «Մենք բարձր ենք գնահատում Idram և IDBank-ի հետ այս համագործակցությունը, որի շնորհիվ երեխաները հնարավորություն ունեցան զարգացնել բիզնես մտածողությունը և ձեռք բերել ֆինանսական ոլորտում վաճառքի հմտություններ: Մենք համոզված ենք, որ այս դասընթացը խորը ազդեցություն ունեցավ մասնակիցների վրա, նպաստելով նրանց ապագա բիզնես գաղափարների իրականացմանը»:

Трехдневный курс по финансовой грамотности в AI Camp фонда FAST: Idram&IDBank
ЕРЕВАН, 2 июля. /АРКА/. Для более чем 460 участников лагеря AI Camp, организованного фондом FAST, компании Idram и IDBank провели серию трехдневных курсов по финансовой грамотности. В эпоху столь стремительного развития технологий и искусственного интеллекта защита подростков в цифровом пространстве становится еще более важной задачей.
В этот раз курс по финансовой грамотности от Idram и IDBank имел два основных акцента: методы защиты от мошенничества, а также базовые финансовые понятия и особенности создания стартапов.
Курсы вели руководитель управления по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram Татевик Вардеванян, старший тренер IDBank Геворг Дарахчян, а также руководитель отдела ключевых партнеров и проектов цифровых платежей Idram и IDBank Альберт Тунян.
Руководитель управления по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram Татевик Вардеванян подчеркнула, что финансовая грамотность сегодня является жизненно важным навыком: «Мы рады находиться здесь, в летнем лагере, организованном фондом FAST. Общение с ребятами показало, насколько велик их интерес к нашему курсу финансовой грамотности. Они активно участвовали и задавали вопросы. Мы искренне надеемся, что смогли передать им важные знания, на основе которых в будущем они будут принимать стабильные и взвешенные финансовые решения».
Руководитель отдела ключевых партнеров и проектов цифровых платежей Idram и IDBank Альберт Тунян отметил: «Не заметить энтузиазм участников было невозможно. В ходе встречи мы обсудили инструментарий, который они смогут применять в будущем, чтобы прокладывать свой путь в сфере бизнеса. Мы также обсудили этапы создания и развития стартапов. Буду рад, если многие из них выберут именно предпринимательское направление».
Руководитель образовательных программ фонда FAST Ануш Айвазян отметила: «Мы высоко ценим это сотрудничество с Idram и IDBank, благодаря которому у ребят появилась возможность развить бизнес-мышление и приобрести навыки продаж в финансовой сфере. Мы уверены, что этот курс оказал глубокое влияние на участников, способствуя реализации их будущих бизнес-идей».