ԵՐԵՎԱՆ, 2 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. AI Camp-ի 460-ից ավելի մասնակիցների համար, որը կազմակերպվել է FAST հիմնադրամի կողմից, Idram և IDBank ընկերությունները անցկացրել են երեքօրյա ֆինանսական կրթության դասընթացներ: Տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության արագ զարգացման շրջանում, պատանիների պաշտպանությունը թվային միջավայրում առավել կարևոր խնդիր է:
Այս անգամ Idram և IDBank-ի ֆինանսական կրթության դասընթացը ընդգրկել է երկու հիմնական թեմաներ՝ մոլորությունների դեմ պաշտպանվելու մեթոդներ, ինչպես նաև ֆինանսական հիմնարար հասկացություններ և ստարտափների ստեղծման առանձնահատկությունները:
Դասընթացները վարել են IDBank-ի և Idram-ի հասարակայնության հետ կապերի և սոցիալական պատասխանատվության բաժնի ղեկավար Տատևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի ավագ մարզիչ Գևորգ Դարախչյանը, ինչպես նաև Idram և IDBank-ի թվային վճարումների հիմնական գործընկերների և նախագծերի բաժնի ղեկավար Ալբերտ Թունյանը:
Տատևիկ Վարդևանյանը ընդգծել է, որ ֆինանսական կրթությունը այսօր կյանքի համար կարևոր հմտություն է: «Մենք ուրախ ենք լինել այստեղ, FAST հիմնադրամի կազմակերպած ամառային ճամբարում: Կապը երեխաների հետ ցույց տվեց, թե որքան մեծ է նրանց հետաքրքրությունը մեր ֆինանսական կրթության դասընթացի նկատմամբ: Նրանք ակտիվորեն մասնակցում էին և հարցեր էին տալիս: Մենք անկեղծորեն հույս ունենք, որ կարողացանք փոխանցել նրանց կարևոր գիտելիքներ, որոնց հիման վրա նրանք ապագայում կայուն և weighed ֆինանսական որոշումներ կկայացնեն»:
Ալբերտ Թունյանը նշել է, որ «մասնակիցների ոգևորությունը աննկատ չէր մնացել: Հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել ենք գործիքները, որոնք նրանք կարող են կիրառել ապագայում, որպեսզի իրենց ճանապարհը բացեն բիզնեսի ոլորտում: Մենք նաև քննարկել ենք ստարտափների ստեղծման և զարգացման փուլերը: Ես ուրախ կլինեմ, եթե նրանցից շատերը ընտրեն հենց ձեռնարկատիրական ուղղությունը»:
FAST հիմնադրամի կրթական ծրագրերի ղեկավար Անուշ Այվազյանը նշել է, որ «Մենք բարձր ենք գնահատում Idram և IDBank-ի հետ այս համագործակցությունը, որի շնորհիվ երեխաները հնարավորություն ունեցան զարգացնել բիզնես մտածողությունը և ձեռք բերել ֆինանսական ոլորտում վաճառքի հմտություններ: Մենք համոզված ենք, որ այս դասընթացը խորը ազդեցություն ունեցավ մասնակիցների վրա, նպաստելով նրանց ապագա բիզնես գաղափարների իրականացմանը»:

YEREVAN, July 2. /ARKA/. For more than 460 participants of the AI Camp organized by the FAST Foundation, Idram and IDBank conducted a series of three-day financial literacy courses. In an era of rapid technological and artificial intelligence development, protecting teenagers in the digital space becomes an even more important task.
This time, the financial literacy course from Idram and IDBank focused on two main topics: methods of protection against fraud, as well as basic financial concepts and the features of startup creation.
The courses were led by Tatyana Vardevanyan, head of communications and social responsibility at IDBank and Idram, senior trainer Gevorg Darakhchyan from IDBank, and Albert Tunyanyan, head of key partners and digital payment projects at Idram and IDBank.
Tatyana Vardevanyan emphasized that financial literacy is a vital skill today: “We are glad to be here at the summer camp organized by the FAST Foundation. Communicating with the kids showed how great their interest in our financial literacy course is. They actively participated and asked questions. We sincerely hope that we were able to pass on important knowledge that will help them make stable and well-considered financial decisions in the future.”
Albert Tunyanyan noted: “It was impossible not to notice the enthusiasm of the participants. During the meeting, we discussed the tools they can use in the future to pave their way in the business field. We also discussed the stages of creating and developing startups. I would be happy if many of them choose the entrepreneurial path.”
Anush Ayvazyan, head of educational programs at the FAST Foundation, noted: “We highly value this cooperation with Idram and IDBank, which has given the kids the opportunity to develop business thinking and acquire sales skills in the financial sector. We are confident that this course had a profound impact on the participants, contributing to the realization of their future business ideas.”