ՀՀ ԱԱԾ-ն հաստատել է ռուս սահմանապահների գործողությունների օրինականությունը
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը (ԱԱԾ) հաստատել է, որ ռուս սահմանապահների գործողությունները օրինական են:
Այս մասին տեղեկացրել է ԱԱԾ մամուլի ծառայությունը, արձագանքելով սոցիալական ցանցերում տարածված տեղեկություններին, որ ռուս սահմանապահները ապօրինի գործողություններ են կատարել՝ արգելելով մի խումբ քաղաքացիների մուտքը Սյունիքի մարզի Նռնաձոր գյուղ:
ԱԱԾ-ից նշում են, որ ՀՀ կառավարության 2011 թվականի մայիսի 12-ի № 735-Ն որոշման համաձայն՝ անձանց և տրանսպորտային միջոցների մուտքը սահմանային շերտ իրականացվում է անհատական կամ խմբային անցագրերով՝ անձը հաստատող փաստաթղթի առկայության դեպքում:

The Armenian National Security Service (NSS) confirmed that the actions of the Russian border guards are legal:
This was reported by the NSS press service in response to information circulating on social media that Russian border guards had acted illegally by prohibiting a group of citizens from entering the village of Nrnadzor in the Syunik region:
The NSS noted that according to the government decision No. 735-N dated May 12, 2011, the entry of individuals and vehicles into the border zone is carried out with individual or group passes, provided that there is an identity document:
The same decision also establishes the procedure for obtaining permits to enter the border zone and for obtaining passes: