ՀՀ ԱԱԾ-ն հաստատել է ռուս սահմանապահների գործողությունների օրինականությունը
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը (ԱԱԾ) հաստատել է, որ ռուս սահմանապահների գործողությունները օրինական են:
Այս մասին տեղեկացրել է ԱԱԾ մամուլի ծառայությունը, արձագանքելով սոցիալական ցանցերում տարածված տեղեկություններին, որ ռուս սահմանապահները ապօրինի գործողություններ են կատարել՝ արգելելով մի խումբ քաղաքացիների մուտքը Սյունիքի մարզի Նռնաձոր գյուղ:
ԱԱԾ-ից նշում են, որ ՀՀ կառավարության 2011 թվականի մայիսի 12-ի № 735-Ն որոշման համաձայն՝ անձանց և տրանսպորտային միջոցների մուտքը սահմանային շերտ իրականացվում է անհատական կամ խմբային անցագրերով՝ անձը հաստատող փաստաթղթի առկայության դեպքում:

Национальная служба безопасности Армении (НС) подтвердила, что действия российских пограничников являются законными:
Об этом сообщила пресс-служба НС, отвечая на распространенные в социальных сетях сведения о том, что российские пограничники совершили незаконные действия, запретив группе граждан вход в село Нрндзор в Сюникской области:
В НС отметили, что в соответствии с решением правительства Армении от 12 мая 2011 года № 735-Н, вход лиц и транспортных средств в пограничную зону осуществляется по индивидуальным или групповым пропускам при наличии удостоверяющего личность документа:
Также в этом решении установлен порядок получения разрешений на вход в пограничную зону и получения пропусков: