Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն այսօր՝ հուլիսի 1–ի իր նիստում որոշեց անփոփոխ թողնել քաղաքացիների բնակարաններ հասնող բնական գազի սակագինը, սակայն վերահաշվարկների արդյունքում օգոստոսի 1-ից կփոխվեն սակագնի տարբեր բաղադրիչները:
Մասնավորապես, «Գազպրոմ Արմենիան» ավելի քիչ գումար կստանա գազի փոխադրման համար, աշխատակիցների հավելավճարային ֆոնդից չեն օգտվի ընկերության ղեկավարները:
Բացի այդ, բնական գազը կէժանանա ՋԷԿ-երի համար:
Փաստացի, մինչ դեկտեմբերի 31-ը հայաստանցիների համար գազի սակագինը չի թանկանա:
Նիստին ներկա «Գազպրոմ Արմենիայի» տնօրեն Աշոտ Հակոբյանը «Ազատությանը» հայտնել է, որ իրենք չեն պատրաստվում գազի սակագինը բարձրացնելու դիմում ներկայացնել հանձնաժողով:

Gas prices in Armenia will not increase until December 31
The Public Services Regulatory Commission today, July 1, decided to keep the natural gas tariff for households unchanged, but various components of the tariff will change starting August 1:
Specifically, «Gazprom Armenia» will receive less money for gas transportation, and the company's management will not use the employee bonus fund:
Additionally, natural gas will become cheaper for power plants:
In fact, the gas price for Armenians will not increase until December 31:
At the meeting, the director of «Gazprom Armenia», Ashot Hakobyan, stated to «Azatutyun» that they do not intend to submit a request to raise the gas tariff:
The chairman of the commission, Mesrop Mesropyan, explained that a request could be submitted as early as next year: