Հայաստանի վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ժամկետը երկարաձգվել է
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2026 թվականի հունիսի 25-ի №932-Ա որոշմամբ երկարաձգվել է վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ռեժիմի գործողության ժամկետը մինչև 2027 թվականի հուլիսի 1-ը:
Այս որոշումը վերաբերում է Բահրեյնի, Սաուդյան Արաբիայի և Օմանի քաղաքացիներին, ինչպես նաև ԱՄՆ-ի, Եվրոպական միության, Շենգենյան գոտու, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի, Կատարի, Սաուդյան Արաբիայի, Քուվեյթի և Օմանի կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիներին, որոնք կարող են այցելել Հայաստան առանց մուտքի վիզայի:
Միաժամանակ հաստատվել է երկրների նոր ցանկը, որից հանվել են Եմենը և Սուդանը:
Այս որոշումը միտված է խթանելու զբոսաշրջությունը, ամրապնդելու միջազգային կապերը և հեշտացնելու Հայաստան այցելությունները:

The Government of the Republic of Armenia has extended the deadline for the temporary visa liberalization regime until July 1, 2027, according to decision No. 932-A dated June 25, 2026:
This decision applies to citizens of Bahrain, Saudi Arabia, and Oman, as well as foreigners with residence permits from the USA, the European Union, Schengen zone countries, UAE, Bahrain, Qatar, Saudi Arabia, Kuwait, and Oman, who can visit Armenia without a visa:
At the same time, a new list of countries has been established, from which Yemen and Sudan have been removed:
This decision aims to promote tourism, strengthen international ties, and facilitate visits to Armenia: