Հայաստանի վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ժամկետը երկարաձգվել է
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2026 թվականի հունիսի 25-ի №932-Ա որոշմամբ երկարաձգվել է վիզայի ժամանակավոր ազատականացման ռեժիմի գործողության ժամկետը մինչև 2027 թվականի հուլիսի 1-ը:
Այս որոշումը վերաբերում է Բահրեյնի, Սաուդյան Արաբիայի և Օմանի քաղաքացիներին, ինչպես նաև ԱՄՆ-ի, Եվրոպական միության, Շենգենյան գոտու, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի, Կատարի, Սաուդյան Արաբիայի, Քուվեյթի և Օմանի կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիներին, որոնք կարող են այցելել Հայաստան առանց մուտքի վիզայի:
Միաժամանակ հաստատվել է երկրների նոր ցանկը, որից հանվել են Եմենը և Սուդանը:
Այս որոշումը միտված է խթանելու զբոսաշրջությունը, ամրապնդելու միջազգային կապերը և հեշտացնելու Հայաստան այցելությունները:

Согласно постановлению правительства Республики Армения №932-А от 25 июня 2026 года, срок действия временной либерализации визового режима продлен до 1 июля 2027 года:
Это решение касается граждан Бахрейна, Саудовской Аравии и Омана, а также иностранцев с видом на жительство из США, Европейского Союза, стран Шенгенской зоны, ОАЭ, Бахрейна, Катара, Саудовской Аравии, Кувейта и Омана, которые могут посетить Армению без визы:
Одновременно утвержден новый список стран, из которого исключены Йемен и Судан:
Это решение направлено на стимулирование туризма, укрепление международных связей и упрощение визитов в Армению: