Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դանիայի Հանրապետության դեսպան Անն Տովթ Սորենսենի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հարցեր, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական և այլ ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները:
Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր աշխատանքների համար և ընդգծել Դանիայի աջակցությունը Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումներին:
Դեսպանը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության և Հայաստանի պետական մարմինների աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են բարձր տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության և այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները:

President of Armenia Vahagn Khachaturyan, during a farewell meeting with the Danish Ambassador Ann Tovt Sorensen, discussed issues on the agenda of Armenian-Danish relations, including cooperation in political, economic, and other fields.
Khachaturyan thanked the ambassador for her work and highlighted Denmark's significant contribution to the development of Armenian-Danish relations.
Sorensen, in turn, expressed gratitude for the effective cooperation and support provided by Armenian state bodies.
During the discussions, the parties emphasized the importance of cooperation in high technologies, agriculture, and alternative energy.