Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դանիայի Հանրապետության դեսպան Անն Տովթ Սորենսենի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հարցեր, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական և այլ ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները:
Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր աշխատանքների համար և ընդգծել Դանիայի աջակցությունը Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումներին:
Դեսպանը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության և Հայաստանի պետական մարմինների աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են բարձր տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության և այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները:

Президент Армении Ваагн Хачатурян во время прощальной встречи с послом Дании Анн Товт Соренсен обсудил вопросы повестки армяно-датских отношений, включая политическое, экономическое и другое сотрудничество.
Хачатурян поблагодарил посла за проделанную работу и отметил значительный вклад Дании в развитие армяно-датских отношений.
Соренсен, в свою очередь, поблагодарила за эффективное сотрудничество и поддержку, оказанную государственными органами Армении.
В ходе обсуждения стороны отметили важность сотрудничества в области высоких технологий, сельского хозяйства и альтернативной энергетики.