Հայաստանի առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել է ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Հանս Կլյուգեի հետ, որտեղ քննարկվել են համագործակցության հնարավորությունները խոշոր միջազգային միջոցառումների շուրջ, որոնք կհյուրընկալի Հայաստանը:
Ավանեսյանը ներկայացրել է առաջիկա ծրագրերը, առողջության համընդհանուր ապահովագրության ներդրման վեց ամիսների արդյունքները և ոլորտում առկա առաջընթացը:
Դոկտոր Կլյուգեն խոսել է ԱՀԿ-ում վերջերս իրականացված կառուցվածքային փոփոխությունների մասին:
Քննարկվել են նաև այս տարվա հոկտեմբերին Երևանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության համաժողովը և 2027 թ. կայանալիք ծխախոտի դեմ պայքարի համաշխարհային համաժողովը:

Обсуждены возможности проведения международных мероприятий в Армении с Хансом Клюге
Министр здравоохранения Армении Анahit Аванесян встретилась с директором Европейского регионального бюро ВОЗ Хансом Клюге, где обсуждались возможности сотрудничества по крупным международным мероприятиям, которые примет Армения:
Аванесян представила предстоящие программы, результаты внедрения универсального медицинского страхования за шесть месяцев и имеющийся прогресс в области:
Доктор Клюге рассказал о недавних структурных изменениях в ВОЗ:
Также обсуждались Конференция ООН по биологическому разнообразию, которая пройдет в Ереване в октябре этого года, и Всемирная конференция по борьбе с табаком, запланированная на 2027 год: