Հայաստանի առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել է ԱՀԿ եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Հանս Կլյուգեի հետ, որտեղ քննարկվել են համագործակցության հնարավորությունները խոշոր միջազգային միջոցառումների շուրջ, որոնք կհյուրընկալի Հայաստանը:
Ավանեսյանը ներկայացրել է առաջիկա ծրագրերը, առողջության համընդհանուր ապահովագրության ներդրման վեց ամիսների արդյունքները և ոլորտում առկա առաջընթացը:
Դոկտոր Կլյուգեն խոսել է ԱՀԿ-ում վերջերս իրականացված կառուցվածքային փոփոխությունների մասին:
Քննարկվել են նաև այս տարվա հոկտեմբերին Երևանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության համաժողովը և 2027 թ. կայանալիք ծխախոտի դեմ պայքարի համաշխարհային համաժողովը:

The Minister of Health of Armenia, Anahit Avanesyan, met with Hans Kluge, the Director of the WHO European Regional Office, to discuss opportunities for collaboration on major international events that Armenia will host:
Avanesyan presented upcoming programs, the results of the implementation of universal health coverage over the past six months, and the progress made in the sector:
Dr. Kluge discussed recent structural changes within the WHO:
They also discussed the UN Biodiversity Conference scheduled to take place in Yerevan this October and the World Conference on Tobacco Control planned for 2027: