Հայաստանի Հանրապետության վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2026 թվականի ապրիլ ամսվա վիճակագրական տվյալները: Ըստ տվյալների, տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 107.1%, սպառման գների ինդեքսը՝ 105.3%, արտաքին առևտրի շրջանառությունը՝ 1553.4 միլիոն ԱՄՆ դոլար, արտահանումը՝ 535.4 միլիոն ԱՄՆ դոլար, ներմուծումը՝ 1018.0 միլիոն ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին ամսական nominal աշխատավարձը՝ 313353 դրամ:
Քառորդական տվյալներ
2026 թվականի առաջին քառորդի համար ՀՆԱ-ն կազմել է 2305822.5 միլիոն դրամ, իսկ գյուղատնտեսության արտադրանքի ծավալը՝ 96359.6 միլիոն դրամ:

Статистический комитет Республики Армения опубликовал статистические данные за апрель 2026 года. Согласно данным, индекс экономической активности составил 107,1%, индекс потребительских цен — 105,3%, объем внешней торговли — 1553,4 миллиона долларов США, экспорт — 535,4 миллиона долларов США, импорт — 1018,0 миллиона долларов США, а средняя месячная номинальная зарплата составила 313353 драм.
В первом квартале 2026 года валовой внутренний продукт составил 2305822,5 миллиона драм, а объем сельскохозяйственной продукции — 96359,6 миллиона драм.