Հայաստանի Հանրապետության վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2026 թվականի ապրիլ ամսվա վիճակագրական տվյալները: Ըստ տվյալների, տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 107.1%, սպառման գների ինդեքսը՝ 105.3%, արտաքին առևտրի շրջանառությունը՝ 1553.4 միլիոն ԱՄՆ դոլար, արտահանումը՝ 535.4 միլիոն ԱՄՆ դոլար, ներմուծումը՝ 1018.0 միլիոն ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին ամսական nominal աշխատավարձը՝ 313353 դրամ:
Քառորդական տվյալներ
2026 թվականի առաջին քառորդի համար ՀՆԱ-ն կազմել է 2305822.5 միլիոն դրամ, իսկ գյուղատնտեսության արտադրանքի ծավալը՝ 96359.6 միլիոն դրամ:

News | 2026/07/01 09:01
The Statistical Committee of the Republic of Armenia has published the statistical data for April 2026. According to the data, the economic activity index is 107.1%, the consumer price index is 105.3%, external trade turnover is $1553.4 million, exports are $535.4 million, imports are $1018.0 million, and the average monthly nominal wage is 313,353 drams.
For the first quarter of 2026, the Gross Domestic Product (GDP) amounted to 2,305,822.5 million drams, and the volume of gross agricultural output was 96,359.6 million drams.